Cum reinstalez aplicatia CEC Bank, daca mi-am schimbat telefonul?

„Vreau să-mi schimb telefonul,dar rămâne același numar.. cum pot reinstala aplicația cec bank pe noul telefon?”

Daca v-ati schimbat telefonul, trebuie sa descarcati pe acesta aplicatia CEC Bank si sa o reactivati, la meniul „Solicită un nou cod de activare”, urmand pasii de mai jos descrisi de banca:

„Dacă ai schimbat dispozitivul, ai uitat sau ai introdus greșit codul PIN, de trei ori consecutiv, acces-ul la aplicația de Mobile Banking se va bloca. Găsești mai jos instrucțiuni pentru a reactiva accesul, direct din aplicație, fără drumuri la bancă. Funcționează atât pentru Persoane Fizice, cât și Juridice.

Poți reseta online PIN-ul aplicației Mobile Banking dacă ai un card bancar activ și ai în continuare acces la numărul de telefon asociat contului tău CEC Bank

Dacă nu ai card, resetarea nu se poate face online și este necesar să te prezinți într-o sucursală.

Dacă ți-ai schimbat numărul de telefon și ai Mobile Banking activat, poți actualiza online numărul astfel încât să poți primi prin SMS codurile de activare.

Pași reactivare aplicație

Pas 1: Apeși butonul ”Solicită un nou cod de activare”
Pas 2: Selectezi tipul de client (persoana fizica/juridica) si apoi introduci datele de identificare solicitate (o parte din numărul de card, CNP/CUI, număr de telefon)
Pas 3: Primești SMS-ul cu cele două coduri de activare de 8 cifre
Pas 4: Introduci codurile de activare
Pas 5: Îți setezi datele de acces în Mobile Banking (user/alias și PIN).

Dacă nu îți apare ecranul cu Solicită un nou cod de activare, îți recomandăm să reinstalezi aplicația.”

Va rog sa reveniti la mine, daca apar probleme cu aplicatia CEC Bank.

5 × = 35