De unde obtin adeverinta de ridicare ipoteca la un credit Bancpost?

first-bank credit bancpost

Buna ziua! Am avut credit la banc post, mi am platit creditul in perioada când se dizolvau, acuma am nevoie de adeverință de ridicare de ipoteca pe care nu știu de unde o pot obține.

Cei de la Transilvania spun că nu e treabă lor, alții mi au spus că cei de la first bank ar trebui etc. Ideala e că nu știu ce să fac, unde trebuie sa încep.
Mulțumesc

Daca Banca Transilvania, care a cumparat Bancpost, v-a spus ca nu va poate oferi adeverinta de ridicare ipoteca, probabil ca este vorba de un credit cesionat de Bancpost catre banca greceasca Eurobank, credit administrat in Romania de First Bank.

De aceea, sfatul meu este sa va adresati First Bank pentru obtinerea adeverintei de ridicare a ipotecii.

Iata informatiile publicate de First Bank pentru detinatorii de credite Bancpost cesionate la Eurobank:

Am nevoie de un acord de dezmembrare/ inchiriere / vanzare pentru proprietatea ipotecata? Unde il solicit? Cand il primesc si cum?

First Bank S.A. in calitate de reprezentant si administrator al creditelor Eurobank S.A. va prelua aceste solicitari.

Pentru orice informatie/solicitare referitoare la contractul dvs. de credit ne puteti contacta astfel:

➢ Prin e-mail pe adresele:
o RetailEurobankSupport@firstbank.ro – pentru
Persoane Fizice;

o PJEB@firstbank.ro – pentru Persoane Juridice.

➢ Prin telefon la numarele:

o 021.205.31.31- pentru Persoane Fizice

o 021.303.69.69 – pentru Persoane Juridice.

➢ Prin fax la numarul: 021.303.69.68.

➢ In scris la adresa: Sos Nicolae Titulescu, nr.29-31, sector 1, Bucuresti. sau va puteti prezenta in oricare din unitatile noastre teritoriale

Va rog sa reveniti la mine pentru a-mi spune daca ati rezolvat problema cu First Bank.

3 + = 5