Nu pot instala aplicatia BT Pay pe telefon. Ce pot sa fac?

bt-pay-probleme

Bună seara. Vă contactez din Austria. Încerc să descarc aplicația BTplay pe telefon și îmi cere să vin cu buletinul la banca transilvania. Nu am cum deoarece nu mă aflu în România. Sunt la muncă acum în Austria. Ce pot să fac? Astept un raspuns de la dumneavoastra. Multumesc frumos pentru intelegere.

Activarea aplicatiei BT Pay se poate face fara sa ajungeti la banca.

Iata informatiile publicate de Banca Transilvania cu privire la instalarea aplicatiei BT Pay:

„Poți descărca BT Pay din Google PlayHuawei App Gallery sau App Store. 😊

Aplicația e gratuită și e compatibilă cu telefoane cu sistem de operare Android (versiune minim 7) si iOS (versiune minim 13).

Adaugi cardurile (BT sau non-BT) în doar câteva minute și poți începe să le folosești așa cum vrei.”

Banca Transilvania

Daca va cere sa mergeti cu buletinul la banca, s-ar putea sa fie vorba de o problema legata de actualizarea datelor personale sau de situatia contului sau cardului dumneavoastra la banca.

De aceea, sfatul meu este sa luati legatura cu Banca Transilvania, pentru a afla de ce trebuie sa mergeti cu buletinul la banca.

Va rog sa reveniti la mine, pentru a-mi spune daca ati reusit sa activati aplicatia BT Pay de la Banca Transilvania.

7 raspunsuri la “Nu pot instala aplicatia BT Pay pe telefon. Ce pot sa fac?

1. Junjan Bogdan

Buna. Nu pot instala aplicația bt pay nicicum. Totul e ok pana la prelucrarea datelor. Apoi imi cere sa reinstalez aplicația. Rezolvați aplicația păcii,nu veniti cu precis e o eroare a aplicației… deștepților.

2. sebastian fernea

salutare
    mi s-a plesnit iphone-ul
    am luat altul
    am descarcat app
    si mai incolo de poza cu fata nu ma lasa sa trec
    am primit sms , s-a verificat 4 pasi etc , am trecut de pozele cu buletinul si acuma is blocat si am o gramada de bani de acceptat si nu pot si la serviciul clienti 29 de minute am stat si tot n-am ajuns la coada

3. Albert Csilla

Am avut aplicatia BT pay descarcata pe Iphone, la un moment dat nu am mai putut accepta banii trimisi.Am sters aplicatia, am descarcat-o din nou acum nu mai pot adauga cardul.Am sunat la call center , au fost foarte amabili mi-au spus ca aplicatia a fost descarcata prin cloud, din acest motiv nu se poate adauga cardul.Nu stiu cum sa procedez in continuare.Am oprit telefonul dupa pornire am descarcat aplicatia din nou , aceasi proglema.

4. Grosu

Am o întrebare mi se a resetat telefonul și cu ajutorul bănci nu am putut descarcă aplicația btpay de 3 ori am incercat a 4 oara nu m a lăsat.Oare e din cauza telefonului am blocat descărcările cumva sau că nu a putut vedea poza mea și a buletinului corect.Oricum va sun maine

− 3 = 6