Am un cont deschis la Raiffeisen Bank, unde imi intra si alocatiile copiilor. Un copil de 13 ani si un bebe de 2 luni. Ieri am vazut pe internet banking ca mi-au poprit 40% din alocatia copiilor. Unde ma pot adresa in aceasta privinta fara a apela la instanta? VA MULTUMESC

Aveti dreptate, alocatiile copiilor nu pot fi poprite, asadar probabil ca banca a comis un abuz.
Este posibil insa ca banca sa nu stie ca in contul dumneavoastra intra alocatiile copiilor, de aceea trebuie mai intai sa luati legatura cu Raiffeisen Bank pentru a lamuri situatia.

Iata numerele de telefon ale bancii si o adresa de e-mail:

0800 802 02 02
Luni – Vineri: 8:00 – 22:00; Sambata: 9:00 – 17:30.
Numar apelabil gratuit, fara prefix, din intreaga tara, din reteaua Telekom Romania.

004 021 306 30 02
Luni – Vineri: 8:00 – 22:00; Sambata: 9:00 – 17:30.
Numar cu tarif normal, apelabil din orice retea, din tara si din strainatate.

E-mail: centrala@raiffeisen.ro

Va rog sa reveniti daca aveti nevoie de ajutor.

Un comentariu la “Raiffeisen Bank mi-a poprit alocatia copiilor. Unde ma pot adresa fara a apela la instanta?

1. Simon Melinda

Va multumesc pt.raspuns. Tin sa mentionez ca Raiff. vede in detalii ca acei bani sunt intrati de la DGASPC…..Am sunat la ei si raspunsul a fost : ” O plata care a fost procesata nu se mai poate returna „….ce nu pricep de ce Raiff. popreste si vireaza in acelasi timp iar celelalte banci doar blocheaza sumele …..Pana sa imi transfer alocatia in Raiff.totdeauna am putut sa ridic alocatia….legea e lege pt.toti…. Va multumesc

7 + 9 =