Etichete: abonament Vodafone

Reziliere contract Vodafone fara succes! Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

Buna ziua! Acest mesaj le-am trimis celor de la Vodafone si încă o mie de apeluri și mers in magazin la vivo center floresti însă fără un răspuns, au spus sa aștept, a trecut jumate de an fără un răspuns. va rog sa ma ajutați sau ce pot face mai departe, mulțumesc!

„Buna ziua! Am încercat in nenumărate ori sa reziliez telefonic cât și in magazin contractul pe motivul ca nu am semnal in apartamentul unde locuiesc, dar fără a putea rezolva ceva. am sunat de pe numărul meu personal pentru a spune problema routerului și a cartelei ca nu am semnal in casa și merge dezastru și nu au făcut nimic doar sa aștept.

Am spus ca vreau rezilierea ca nu pot folosi serviciile voastre însă fără succes. v-am atașat una din dovezi și nu mi se pare just sa faceți așa ceva cu clienții voștri care vor rezilierea.

Ce teapa! nu este vina noastră ca voi nu aveți acoperire pe zona unde locuiesc, am fost in magazin din prima luna și am semnalat problema semnalului și nu s-a luat nici o măsura, am plătit aproape 7 luni fără sa ma bucur de servicii, chiar am ajuns bătaie de joc! va rog luați o măsura serioasă nu vorbe și tragerea la răspundere a vinovaților!

Altfel promit ca utilizez toate căile competente sa îmi rezolve speța in cauza! Acuma sa aștept sa ma caute executorul din cauza voastra ca nu ne-am înțeles amiabil !!!!!
Aștept un răspuns clar nu doar sa fiu dusă cu vorba!”

Postat in data: 11 feb., 2022

Contract incheiat abuziv de Vodafone. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

M-a sunat de la o firma de recuperari ca trebuie sa platesc „abonamentul pe Noiembrie, Decembrie si luna in curs” pentru Vodafone TV. Este vorba de un contract incheiat abuziv de un reprezentant Vodafone.
In Noiembrie 2021 am fost contactat telefonic, de un reprezentant vodafone, care m-ia prezentat seviciul Vodafone TV pentru o perioada de proba gratuit 15 zile, am fost de acord, nu am fost multumit de serviciu, in Decembrie 2021,pe 9,16,22, l-am sunat pe reprezentant sa trimita pe cineva sa ridice echipamentul ca nu sint multumit, si am primit si mesaj ca am de plata o factura, dinsul a spus ca nu este nici o problema, ca mesajele vin automat,
Acum eu nu stiu ce sa fac,sa platesc sau nu ?
Aveam alta parere despre Vodafone Romania.

Postat in data: 28 ian., 2022

Este legal ca Vodafone sa-mi ceara taxa de reziliere a contractului, desi i-am anuntat ca vreau sa inchid abonamentul?
vodafone-reclamatie-abonament

Vodafone mi-a pus o taxa de reziliere a contractului de 1500 de lei, desi i-am anuntat inca din octombrie ca vreau sa inchid contractul. Este legal asa ceva?

Sunt clienta Vodafone din 2007, dar in ultimul timp am fost foarte dezamagita de serviciile Vodafone, foarte slabe si foarte scumpe. Motiv pentru care m-am portat la alta firma de telefonie, Digi, mult mai ieftina, cu semnal bun si servicii de calitate.

De la Vodafone mi-au spus la telefon ca va fi inchis abonamentul la finalul lunii noiembrie. Aveam un contract pe doi ani pana in iunie, iar de atunci n-am mai semnat nimic, nicio reinnoire a contractului, pentru ca mi-au incarcat foarte mult factura cand am fost in strainatate. Ba mai mult, cand am fost sa fac cererea de inchidere a contractului, am aflat ca pe abonament mai sunt doua numere de care nu stiam.

Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac, unde sa-i reclam pe cei de la Vodafone?

Postat in data: 15 dec., 2021

Vodafone nu mi-a inchis abonamentul, desi am facut cerere. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie

Buna ziua. Eu am trei numere la Vodafone si vreau sa renunt la unul, pe care nu-l mai folosesc. Am facut o cerere de anulare a abonamentului pentru acel numar, in 20 octombrie, dar nici pana astzi nu mi-a fost inchis si platesc in continuare pentru el. Am incercat sa sun la Vodafone, dar nu reusesc sa vorbesc cu nimeni, doar cu robotul. Ce trebuie sa fac?

Postat in data: 02 dec., 2021

Vodafone mi-a facut un abonament in plus, fara sa stiu, si mi-a umflat factura. Ce pot sa fac?

Bună,
As dori și eu un sfat, am făcut în august un abonament și mi-am luat un telefon ,mi-au venit 3 facturi umflate ..prima a fost și rata de la telefon .de curioasa m-am uitat pe aplicația my vodofone și am sesizat ca în august mi s-au făcut 2 abonamente…deci 1 în plus, nu am fost informata ca mi s-au făcut 2 abonamente și nici nu mi s-a oferit a 2 a cartela .ce as putea face? Am fost am vb cu casierul…consultantul cu care am semnat contractul susține ca nu își mai aduce aminte.

Postat in data: 01 dec., 2021

Vodafone mi-a facut poprire, desi le-am cerut sa inchida contractul! Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

Va scriu in speranța ca ma veți putea ajuta. In urma cu câțiva ani am anunțat la Vodafone ca părăsesc țara și doresc sistarea contractului, atunci mi s-a raspuns ca e in regula si ca vor anula din Calculator. Acum ma trezesc cu und document prin care ma anunta ca am o poprire …se poate face ceva sau sunt obligat sa plătesc toată aceasta suma ?

Postat in data: 26 oct., 2021

Vodafone nu mi-a trimis telefonul si contractul, desi mi-a facut abonament. A fost un abuz, m-au furat. Ce pot sa fac, unde pot sa-i reclam?
vodafone-reclamatie-abonament

Buna seara. In urma refuzului meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru a-l semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.

Postat in data: 18 dec., 2020

Este ilegal ca Vodafone sa ceara despagubiri pentru renuntarea la contract inainte de termen (decizie definitiva a judecatorilor, la cererea ANPC)

Postat in data: 04 sept., 2020

Am primit o somatie ca am o datorie la Vodafone, desi am platit toata perioada contractului de doi ani. Ce pot sa fac?

Am primit o somatie de plata de la firma de recuperare Kredyt Inkaso pentru a plati in 48 de ore suma de 700 de lei, pentru un abonament la Vodafone.

Problema e ca eu am facut acest abonament in 2013, pentru o perioada de doi ani, si am platit tot ce aveam, pana in 2015, cand a expirat contractul si nu am mai folosit numarul de telefon.

Cand m-am dus la un magazin Vodafone sa cer explicatii, cineva mi-a spus ca trebuie sa-i anunt cu o luna inainte de incheierea contractului ca nu mai folosesc numarul.

Dar ei n-au vazut ca nu-l mai folosesc? Unde scrie in contract ca trebuie sa-i anunt eu pe ei.

Nu mi se pare normal ca dupa patru ani sa mai puna acum sa platesc o suma uriasa pentru niste servicii telefonice pe care nu le-am utilizat.

Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc

Postat in data: 30 aug., 2019

Vodafone m-a executat silit pentru un abonament nefolosit. Ce pot sa fac?

Va rog sa-mi spuneti ce as putea face in situatia mea: am avut o cartela Vodafone pe care am transformat-o in abonament, dar cand am plecat din tara, in Anglia, in urma cu patru ani, am constatat ca respectiva cartela nu functiona in Anglia. Am trimis reclamatii la Vodafone, dar n-am primit niciun raspuns, asa ca nu am mai folosit acel numar Vodafone, am trecut pe altul care functiona, la alta firma de telefonie, din Anglia.

Acum, dupa patru ani, am primit acasa o notificare de executare silita de la o firma de recuperare, care-mi cere 18 milioane pentru datorii la Vodafone.

Eu am trimis din nou la vodafone explicatii pentru situatia mea, dar din nou nu am primit niciun raspuns. Ce pot sa fac?

Postat in data: 02 oct., 2018