Etichete: Coinbase

Platforma de investitii Rominvest este o teapa?
rominvest platforma investitii inselatorie

„Am fost fraudat bancar de 25000lei acum îmi cer cei de la rominvest 3000 lei sa mi retrag banii după coinbase. Am acolo 6440usdt. Nu știu mai multe, dar suna a teapa.”

Postat in data: 19 mart., 2024

Pot sa recuperez banii din Coinbase la un bancomat Bitcoin?
Matrollo inselatorie

„Buna ziua. Cazul meu seamana puțin cu cel al d-lui cu Gap Invest și Coinbase. Eu doar am trimis banii pt investiții dar a doua zi am căutat despre firma și am descoperit că sunt firme scam . Nu am
vrut sa facă nici o tranzactie și am vrut sa mă retrag. M-au ametit in fel și chip să fac alt cont la alta banca sa primesc banii, că pe revolut de unde ii trimisesem se percep taxe , tot felul de chestii
care au început să nu se lege .

Apoi voiau date legate de cardul bancar de unde am trimis banii in revolut că sa sincronizeze nu știu
ce cod de client cu ce au ei …nu am mai răspuns . Acum primesc un apel de la cineva care spune că este de la DNSC și că i-ar fi prins pe cei de la Gap și că banii sunt băgați în Coinbase iar eu că
sa pot sa ii recuperez trebuie sa caut un bancomat Bitcoin în alt oraș căci la noi aici nu avem, și sa merg acolo sa ii scot .

Cum pot verifica și care ar fi procedura in cazul acesta ? Mi s-a părut dubioasa puțin și acesta poveste. De ce ar trebui sa mă mai feresc…menționez că a mai spus că voi avea nevoie de buletin acolo
deși nu prea înțeleg de ce. Dacă mă puteți ajuta sa înțeleg mai bine toată această nebunie va rog…” Mulțumesc!

Postat in data: 09 mart., 2024

Cum pot recupera banii investiti in actiuni pe platforma Rominvest?
rominvest platforma investitii inselatorie

„Bună ziua,va rog mult sa îmi spuneți cum fac ca să pot recupera banii investiți pe platforma Rom Invest market ,,aceeași metoda cu sa investim tot mai mult ca merge bine pe Nvda ba pe s&p500,,am ajuns la suma de 19 mii euro plus rofitul și asa zis bonusul companiei în 2 luni sau făcut 31000USD ,apoi ne.au pus sa facem retragerea prin Coinbase ,,i.au blocat au cerut acel procent de 40% ptr deblocare în 24 ore sigur am crezut și am mai adaugat15000 USD,,și acum suntem sunati ca ne ajuta sa ii retragă,dar nu ne vor da banii noștri,ci ai companiei înapoi pe platforma de investiții,, ce sa facem??am făcut petiție on.line la politie și ASF…dar nici un răspuns!”

Postat in data: 25 feb., 2024

Gapinvestcapital.com imi spune ca banii sunt blocati in Coinbase. Ce pot sa fac?
gapinvestcapital frauda inselatorie scam

Am fost inselat de gapinvestcapital, mi se spune ca bani sunt blocati in coinbase și trebui sa încarc
contul sa-i pot debloca (in realitate e mailul și telefonul primit se pare ca e tot de la ei)

Am făcut sesizarea la politie unde sa deschis un dd penal respectiv am sesizat Coinbase și am cerut lămuriri (mi-ai confirmat ca au primit sesizarea mea dar încă nu mi-au răspuns)
Bani ii vad în Coinbase dar parca sunt înghețați
Considerați ca ar mai trebui sa fac ceva.”

Postat in data: 05 ian., 2024

Cum pot retrage bani din Coinbase? Trebuie sa platesc cuiva?
coinbase retragere criptomonede

„Bună ziua, ma lovesc de clasica întrebare cum pot retrage bani dinvcoin Base, mai exact am 7,303$de retras și ma sunat o Dn pe numevAsmara care îmi spune sa pun contul meu Ing, 15%vdin suma de 7,303 saptemii de dolari, adică 1000$sa îmi pot transfera banii contul meu. Mi sa părut ciudat, cum pot obține bani mei fără alte comisioane. Nu am făcut nici o plingere la nici o instituție. Va multumesc”

Postat in data: 06 dec., 2023

Ufinacapital este sau nu o frauda?
ufinacapital ufina trade pareri

„Buna ziua, AM folosit UFINACAPITAL pentru tranzactie cu CRIPTOMONEDE, am depus o suma suficient de mare, am obtinut profitul anuntat, dar pentru eliberarea lui suma a fost depusa in COINBASE WALLET de unde, pentru retragere mi se solicita inca 13 % din valoarea sumei respective depusa integral o data. Este o frauda sau nu ?, Va multumesc”

Postat in data: 14 nov., 2023

Ufinacapital (ufina.trade) este o inselatorie cu criptomonede?
ufinacapital ufina trade pareri

„Buna ziua! Mă puteți ajuta și pe mine cu un răspuns Legat de coinbas. Am depus bani in ufinacapital M-au îndrumat ei cum să fac am făcut profit apoi banii au fost transferați în Portofel electronic Și i-au blocat Pentru a debloca trebuie să depun niște bani respectiv 15% din valoare am depus și valoarea respectiva după care au zis ca nu este moneda corecta și va trebui sa depun din nou alți bani. Credeți ca îmi voi recupera banii? Este vorba de o înșelătorie ?”

Postat in data: 09 nov., 2023

Nu pot recupera banii investiti in bitcoin prin Coinbase. Ce pot sa fac?
coinbase teapa bitcoin

„Buna seara as vrea sa imi dati o pare am facut cu coinbase o recuperare de fonduri prin coinbase am toate email dela coinbase cum am facut toate incercarile care miau cerut de am ajuns la suma de 38000 euro care spun ca iau recuperat plus ca ieu am tot adaugat 27000euro la acontul coinbase am confirmarile dela coinbase amica email dela coinbase cu sumele puse la dispozitia lor dar nu reusesc sa inteleg „

Postat in data: 21 mart., 2023