Cum pot retrage bani din Coinbase? Trebuie sa platesc cuiva?

coinbase retragere criptomonede

„Bună ziua, ma lovesc de clasica întrebare cum pot retrage bani dinvcoin Base, mai exact am 7,303$de retras și ma sunat o Dn pe numevAsmara care îmi spune sa pun contul meu Ing, 15%vdin suma de 7,303 saptemii de dolari, adică 1000$sa îmi pot transfera banii contul meu. Mi sa părut ciudat, cum pot obține bani mei fără alte comisioane. Nu am făcut nici o plingere la nici o instituție. Va multumesc”

Retragerea banilor din platforma de criptomonede Coinbase se face din aplicatia Coinbase sau de pe site-ul Coinbase.com, printr-un transfer direct in cardul bancar, de catre cel care detine criptomonedele, adica de dumneavoastra, nu de catre altcineva.

Concret, mai intai trebuie sa transformati criptomonedele in cash (sell), dupa care sa faceti transferul banilor (cash out) din contul Coinbase in cardul bancar (vezi foto).

Daca va suna cineva si se recomanda drept broker sau consilier financiar si va pune sa platiti bani pentru a retrage criptomonedele, este vorba de o tentativa de inselatorie, careia nu trebuie sa-i cadeti in plasa.

Raportati aceasta tentativa de frauda (scam) la Politie, la Coinbase si la banca la care aveti contul bancar, ING.

Va rog sa reveniti la mine, daca aveti probleme cu investitiile in criptomonede, precum bitcoin.

6 raspunsuri la “Cum pot retrage bani din Coinbase? Trebuie sa platesc cuiva?

1. Jeni-Marina Miricescu

Buna ziua! Cu aceeași problemă ma confrunt si eu, mi se spune ca nu pot retrage banii din Coinbase wallet, daca nu depun o garanție! Va rog, ma puteti ajuta? Va multumesc!

Solicitarea unei garantii sau a unei taxe pentru retragerea banilor din Coinbase Wallet este o inselaciune.

Cine va spune sa depuneti acea garantie?

2. Tița Pană

Eu v-am mai scris ca am trimis bani pe o platforma Neocapital, iar acum am banii în coinbase wallet, dar cel de la Neocapital îmi cere o garanție de 16% pentru suma de 8.021 USDT, adică spune ca îmi cere coinbase wallet…. nu el.

3. Tița Pană

Bună ziua! Aș avea și eu nevoie de ajutor🙏. Întâmpin aceeași problemă, adică mi se cere o taxă de 16% din suma pe care o am în coinbase și nu e corect. Dar nu știu cum sa îmi retrag banii pe card. Mă puteți ajuta, vă rog!!!!

7 − 4 =