Etichete: credit Cetelem

Cum inchid un cont Cetelem, daca nu-mi raspunde la telefon?
card-cetelem-inchidere

„Bună ziua. Încerc de mai multe zile să contactez pe cineva de la Cetelem pt a închide contul ( cardul) pe care l.am achitat în întregime. Bineînțeles , nu răspunde nimeni. Aștept câte 30-40 minute apoi îmi închid telefonul. Nu găsesc nicăieri un model pt cererea de închidere a contului . Vă mulțumesc pt eventualul răspuns”

Postat in data: 23 ian., 2024

Cum pot inchide creditul Cetelem?

„Doresc să închid creditul cetelem. Cum pot inchide creditul cetelem?”

Postat in data: 10 dec., 2023

Cum inchid cardul Cetelem? Nu-mi raspunde nimeni la telefon.
card-cetelem-inchidere

„Am o problemă cu închiderea cardului Cetelem…
În 05.09.2019, am achiziționat în rate, (printr-un contract de credit) de la Flanco, un TV și un telefon, pe care le-am achitat înainte de termen, însă problema mea este că după ce am primit cardul prin poștă, nu l-am activat, iar de câte ori am sunat la Cetelem, pentru a închide cardul, nu mi-a răspuns nimeni.
Vă rog din suflet să mă ajutați…au cam trecut ceva ani…”

Postat in data: 23 feb., 2023

Cum deschid dosar de daune la un credit Cetelem?
cardif formular nortificare eveniment asigurat

„Bună ziua!
Am un credit la Cetelem cu asigurare in caz de deces etc.luat in 2010-2011. In 2021 ,august,după o biopsie mi s a pus diagnosticul de neoplasm uterin,in octombrie 2021 am primit decizia medicala de incapacitate de muncă,grad accentuat, februarie 2022 ,m
am operat.
Am plătit în continuare ratele la cardul de credit până în prezent , când situația mea financiara este destul de precară și am decis să încerc să deschid dosarul de daune. Din discuția telefonică am înțeles că poate fi respins ,din tonul interlocutoarei că se va tergiversa.

Dacă nu primesc e mail in două săptămâni pot reveni cu apel , că se va lua în considerare soldul din octombrie 2021, că trebuia să fac notificare în 30 de zile,astea s toate informațiile pe care le am primit. Despre suma care ar trebui sa acopere îngrijirea medicală,nimic.

Evaziv absolut tot. Nici nu mai cunosc termenii și condițiile contractului,nu mi cunosc drepturile,probabil voi cere o copie. Ce mă sfătuiți? Să aștept?”

Postat in data: 10 feb., 2023

Cum se face stergerea din Biroul de Credit la Cetelem?

Postat in data: 24 sept., 2022

Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Buna. Am incercat sa contactez Cetelem prin telefon am scris email la relati.clienti si marketing@cetelem.ro. Nu am primit nici un raspuns. Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem? Multumesc”

Postat in data: 20 mai, 2022

Cetelem nu vrea sa-mi inchida contul de credit. Ce trebuie sa fac?
cetelem inchidere credit

Bună ziua,
De o luna jumate încerc sa închid contul de credit la cetelem și fără niciun rezultat. Am sunat în call center sa îl închid îmi
zice ca e o situație mai speciala la contul meu și a fost trimisa solicitarea. De fiecare data când am sunat la ei aceeași minciuna.
Saptaman trecuta am fost mintita ca contul a fost închis urmând sa primesc în 2 zile lucrătoare dovada pe mail. Astăzi am sunat din nou îmi zice ca nu a fost închis ca trimite iar solicitarea la departamentul abilitar.
Ce as putea sa mai fac pentru a îmi fi închis contul?
Va mulțumesc .

Postat in data: 08 mai, 2022

Cum fac o reclamatie la Cetelem?
card-cetelem-inchidere

Cum pot sa fac o reclamatie catre Cetelem, in legatura cu cardul de credit?

Postat in data: 02 mart., 2022

Ce fac daca nu mai pot plati creditele la Cetelem si Provident?

Buna seara! Am si eu un credit la Cetelem facut la Dedeman pt a achizitiona diverse materiale pt casa, in valoare de 5000 lei, este facut acum 5 ani cam asa si eu nu mai sunt angajată deoarece a trebuit sa stau acasa cu copilul, nu am putut sa mai platesc trecem ca si familie printr o perioada grea, foarte grea, belelele se tin lanț pt ca recent ne a murit si un copil☹️ ce se intampla daca nu am mai platit si nu mai pot plati eu nefiind angajata…mai am si la Provident un credit pe care la fel nu l pot plati☹️ va multumesc

Postat in data: 21 ian., 2022