Etichete: dobanda credit ifn

Am luat 38 de milioane de la Credit Prime si platesc in fiecare luna 13 milioane. E normal?
credit prime rata credit

„Buna ziua am luat 38 de milioane de la credit prime și plătesc pe fiecare luna 13 milioane ce banca este asta am salariu de 2300 eu din ce mai trăiesc am un copil mic nu se gândesc

Ei vor să plătesc atât mult nu se poate așa ceva sincer eu in 24 de luni înseamnă că plătesc patru sute de milioane nu se poate sincer”

Postat in data: 16 feb., 2024

Credit Prime nu vrea sa ma ajute sa platesc creditul, fara sa am istoric negativ la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
reclamatie credit prime

„Buna ziua mi s a acordat o limita de credit deși aveam gradul foarte mare de indatorare. Dobânda este enorma si am ajuns in imposibilitate de plata.

Am aplicat pt un credit … din nefericire la Credit prime, gândindu ma sa fac o refinanțare si sa îl închid imediat, din păcate n am reușit sa fac refinanțarea deoarece gradul de indatorare meu este mare.
Creditul este in valoare de 4000 de lei…
De 3 luni plătesc câte 1500 de lei lunar dobânda , acum ma aflu in imposibilitate de plata data restanta a fost pe 23 Iulie , deja am intarziere si nu gasesc nici o soluție fără a ajunge sa am un istoric negativ la biroul de credit.

Le am scris celor de la CSALB , dar nu s a putut face nimic .. va atașez răspunsul lor si al CREDITPRIME.
Astept un răspuns va rog .
O zi buna!”

Postat in data: 09 aug., 2023

Ce fac daca nu pot plati creditul la Hora Credit?

„Bună seara. Acum 3 luni am accesat un credit de la cei de la Hora credit. O mai făcusem și în trecut dar n am avut probleme cu plata lor. Acum la un credit de 2000 RON nu am putut face plata luna următoare din motive financiare. În 2 luni creditul ajunsese la aproximativ 5000.

M au sunat de câteva ori și le-am spus ca eu nu pot face plata acestei sume exagerate la care nici nu m am gândit ca va ajunge. Îmi cereau sa fac plăti parțiale de 1000 de RON pe luna dar asta însemna că luna viitoare ajungeam la aceiași suma. Acum 3, 4 zile am primit mesaj ca s a demarat procedura de executare silita….
Cred ca în prezent, la 3 luni de la accesarea creditului suma totala a ajuns la 7000.Ce pot face?”

Postat in data: 27 mai, 2023

Executorul mi-a spus ca mai am de platit 83.000 de lei la un credit de 8.000 de lei de la un IFN. E normal? Ce pot sa fac?

„Buna ziua ,am un contract de împrumut din 2016 , suma împrumutată a fost de 8000 RON la un IFN sa plătit o parte , iar in luna Iulie 2021 am primit o executare silită in valoare de 17,593 , de anul trecut mi se oprește 1/3 din salariu lunar . Am cerut de la executor sa mi se spună cât mai am de achitat ! Am primit ieri răspuns și mi se spune ca trebuie sa mai plătesc 83,286😱.Este normal ? Va rog sa îmi Spune-ți unde as putea apela sa fac o reclamație ! 🙏”

Postat in data: 26 mai, 2022