Etichete: durata transfer Revolut

Cat timp dureaza un transfer in euro BRD – Revolut?

„Bună ziua…Am trimis astăzi niște bani de la BRD către Revolut, cont de Euro…oare cât timp durează pana se procesează tranzacția?”

Postat in data: 02 dec., 2023

Pot sa primesc euro in contul Revolut de lei?
reclamatie revolut

„Bună ziua,dacă cineva mi-a trimis euro in contul meu de lei de revolut îi primesc? Și în cât timp? Specific că persoana care mi-a trimis euro nu are revolut…sunt sanse sa ii primesc totuși?”

Postat in data: 10 nov., 2023

Cand intra banii cu un transfer instant in lei Banca Transilvania – Revolut, sambata?

„Bună ziua dacă transfer de la Banca Transilvania pe revolut instant în cât timp întra dacă este făcut transferul în lei dacă este sanbata!”

Postat in data: 16 iul., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

„Am făcut un transfer de pe revolut pe ING în euro ieri și tocmai azi miau făcut transferul în cont dar nu miau întrat banii în contul de ING transferul lam făcut ieri la ora 8. 30”

Postat in data: 02 mai, 2023

Cat dureaza un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen Bank, in contul meu Revolut?
revolut aplicatie

„Mi s-a făcut un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen BANK, in contul lei de 100€ pe Revolut și încă nu mi-au intrat in cont..am vorbit cu cine mi-a făcut transferul și mi-a zis ca nu contează ca este contul in lei sau euro, am zis sa meargă la banca sa vada ce s-a întâmplat ca mie nu mi-au intrat banii..transferul făcut pe data de 13 Februarie
Tare mult mi-as dori să-mi dați un răspuns!
Seara Frumoasa!”

Postat in data: 22 feb., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut?
revolut aplicatie

„Dacă sa efectuat un transfer din Contul de Revolut în Contul de Revolut ( Germania /România) în Euro cât durează?”

Postat in data: 06 feb., 2023

Cat dureaza un transfer din contul Revolut catre un cont ING?
revolut aplicatie

„Buna ziua ,din contul Revolut catre un cont ING (lei)…cat dureaza daca s a efectuat in prima parte a zilei la 9:57…azi ?”

Postat in data: 30 ian., 2023

Am facut un transfer Revolut – ING in RON, dar inca nu au ajuns banii! Ce pot sa fac?
revolut aplicatie

Ieri la ora 12 am facut un transfer revolut ing in RON. Nici pana acum banii nu au ajuns, am nevoie urgenta astazi de ei.

Cum pot proceda?

Postat in data: 15 dec., 2022

Cat dureaza un transfer Revolut – Garanti?
revolut aplicatie

Sambata la ora 18:00 mi-a fost facut un transfer prin Revolut intr-un cont Garanti Bank, banii nu se regasesc in cont nici dupa 2 zile lucratoare, adica marti la ora 21:00. Urmeaza doua zile nelucratoare (libere legale).

Mentionez ca transferul a fost facut in lei si ca am confirmarea transferului prin Revolut. Considerati ca ar trebui sa ma interesez asupra transferului sau ar trebui sa astept pana vineri, prima zi lucratoare dupa cele 2 legale si alte 2 in care nu s-a
efectuat viramentul?

Postat in data: 30 nov., 2022

Cat dureaza un transfer din contul Revolut in contul ING?

Buna ziua! Am realizat un transfer din contul de revolut in contul ing, astăzi in jurul orei 10 dar nici acum (ora 12:15) nu au intrat banii. De-obicei când făceam transfer din revolut in bcr banii intrau imediat, maxim un minut.

Postat in data: 17 nov., 2022

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

Buna ziua! Am trimis vineri, in jur de ora 15, o suma de bani din contul Revolut in contul ING și astăzi, luni, la ora 11.40 nu au ajuns încă. Când ar trebui sa ma îngrijorez? Multumesc!

Postat in data: 14 nov., 2022

Cat dureaza transferul de pe contul Revolut in contul ING?
transfer ing revolut

Bună ziua . Vin cu o problema . Mi am făcut azi cont la ING , după care soțul mi a transferat de pe contul lui de Revolut o suma de bani . Problema e ca lui i arata ca banca ing a primit banii , și transferul este efectuat corect (iban +nume) dar eu am 0 lei … poate dura câteva zile ?

Postat in data: 15 apr., 2022

Cat dureaza transferul de bani de pe Revolut in contul altei banci?

Buna ziua, cat dureaza un transfer de bani de pe Revolut in contul Raiffeisen? Mentionez ca am confirmarea de trimitere de la Revolut dar banii nu se regasesc in contul Raiffeisen, toate detaliile contului fiind corecte. Multumesc!

Postat in data: 03 feb., 2022