Etichete: frauda criptomonede

Cum pot retrage bani din Coinbase? Trebuie sa platesc cuiva?
coinbase retragere criptomonede

„Bună ziua, ma lovesc de clasica întrebare cum pot retrage bani dinvcoin Base, mai exact am 7,303$de retras și ma sunat o Dn pe numevAsmara care îmi spune sa pun contul meu Ing, 15%vdin suma de 7,303 saptemii de dolari, adică 1000$sa îmi pot transfera banii contul meu. Mi sa părut ciudat, cum pot obține bani mei fără alte comisioane. Nu am făcut nici o plingere la nici o instituție. Va multumesc”

Postat in data: 06 dec., 2023

[citeste raspunsul]
Neo Capital mi-a fraudat cardul Revolut. Cum pot sa recuperez banii?

„Constat cu tristete ca sunt a n persoana fraudata de acesti nemernici cibernetici de la Neo Capital. M-au fraudat pe cardul revolut de suma de 34000 lei! Am urmatit site-ul pe care raspundeti d-voastra si am sesizat multe persoane fraudate de aceeasi companie.

Va rog, daca puteti sa imi spuneti cine sunt aceste persoane, date de contact pt a lua legatura cu dansii! Eu am fost si la politie. Pe site nu reusesc sa obtin numele contului sau sa il accesez pentru a le scrie personal si sa facem front comun impotriva nemernicilor. Sunt intr-o situatie disperata! Va rog din suflet, ajutati-ma! In curand, nu o sa mai pot plati nici chirie. Nu o sa am unde sa stau daca nu se rezolva situatia…
Multumesc.”

Postat in data: 03 dec., 2023

[citeste raspunsul]
Asset-ace.org este o teapa, daca ma pun sa platesc pentru a-mi recupera banii investiti in criptomonede?
asset ace teapa cripto

„Buna ziua,cum îmi pot recupera banii din administrarea pentru tranzacții asset ace,aceștia mă pun pe coinbasse sa plătesc o sumă de bani pentru a îmi lua banii înapoi,ceea ce nu mi se pare ok,unde mă pot adresa să îmi pot recupera bani va rog ajutatima”

Postat in data: 01 dec., 2023

[citeste raspunsul]
Ufinacapital este sau nu o frauda?
ufinacapital ufina trade pareri

„Buna ziua, AM folosit UFINACAPITAL pentru tranzactie cu CRIPTOMONEDE, am depus o suma suficient de mare, am obtinut profitul anuntat, dar pentru eliberarea lui suma a fost depusa in COINBASE WALLET de unde, pentru retragere mi se solicita inca 13 % din valoarea sumei respective depusa integral o data. Este o frauda sau nu ?, Va multumesc”

Postat in data: 14 nov., 2023

[citeste raspunsul]
Cum pot sa-mi recuperez banii dintr-o inselatorie cu criptomonede?

„Bună,
Va rog să mă ajutați cu un sfat, am fost abordat de o persoana pentru a investit în criptomoneda, până la urmă m-a convins si am învestit cică o suma minimă de 1200lei, la care a zis că o să fiu contactată de un consultant financiar să îmi spună cum se fac
tranzacții.

Da, am fost contactată de altă persoană care m-a întrebat cum vreau să retrag bani din contul de investiți, ca cu ce bancă lucrez, i-am zis, mi-a trimis un link cu o aplicație Neo Capital, a trebuit să o descarc pe telefon, apoi să descarc biance, pe urma a
zis că trebuie să facă secregare între contul de investiții și contul meu.

Ma pus să fac card virtual să transfer bani de pe cel fizic pe cel virtual și de acolo cică că face segregare.

Am întrebat dar banii nu se transfera așa nu că revin înapoi în cont.
Bineînțeles că bani sau transferta, și am făcut contestație la bancă că refuz tranzacția.

Am primit răspuns nefavorabile ce aș putea să fac acuma sa îmi recuperez bani , sunt disperată.

Ieri i-am trimis mesaj unde sunt bani cei 14000lei care sau transferat cică că sunt în contul de investiții al meu că a fost o eroare de la bancă mea și ia transferta când sa făcut segregare.

I-am zis că vreau bani înapoi a zis ca trebuie să într-un în contul de investiți și să îi retrag dar trebuie să descarc ceva aplicație iar cică că numai așa pot.
Că îmi pune bani acolo și eu de acolo să îi iau.
Nu știu ce să fac.

Mulțumesc anticipat!”

Postat in data: 10 iun., 2023

[citeste raspunsul]
Cum pot obtine banii depusi la Clair Capital?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua! Am depus 1740 de euro la Clair Capitalsi nu am obtinut nimic din castig si nici nu putem scoate banii nostrii depusi. Va rog frumos sa ne dati un raspuns cum putem obtine banii nostrii inapoi.”

Postat in data: 07 mart., 2023

[citeste raspunsul]
Am investit in cripto pe platforma Lion Trust 4800 eur si nu-i mai pot recupera. Ce e de facut?
lion trust platforma

„Buna ziua.Am investit in cripto pe platforma lion trust 4800 eur dupa tranzactii
au rezultat circa 16000$.Mi sa cerut impozit 20% care l am platit 3250eur.In blochcain s au blocat si am platit 1650.Acum mai cer alti 2650.Ce este de facut cu acesti excroci ?”

Postat in data: 05 mart., 2023

[citeste raspunsul]
Sunt reale cazurile despre castigurile din investitiile in Bitcoin, prin Moonpay?
cumparare bitcoin moonpay

Postat in data: 26 feb., 2023

[citeste raspunsul]
Ce stiti despre „Clair Capital”, sunt pusi pe fraude sau e firma corecta?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua, va rog sa imi dati ceva informatii daca cunoasteti, …ce stiti despre „Clair Capital” sunt pusi pe fraude sau e cat de cat corecta firma ?”

Postat in data: 14 feb., 2023

[citeste raspunsul]
Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii Clair Capital – merricksinvest.cc?
clair capital merricksinvest teapa

„Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii clair capital?”

Postat in data: 11 feb., 2023

[citeste raspunsul]
Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest. Pot sa-mi recuperez banii?

Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest ,am virat o suma de 250€ , apoi suma a crescut la 1000€, am mai virat din contul meu 2000 €, bani care spun ei ca i-au blocat in blockhain si daca nu platesc taxele in
valoare de 2000€ in 24 ore nu imi vor mai vira banii si se vor pierde.

Au trimis un mail in care imi spun ca daca nu virez taxele vor creste penalitati de 4600 €. Intrebarea mea este imi mai potrecupera banii si ce se intampla daca nu platesc?

Va multumesc pentru eventualul raspuns

Postat in data: 13 aug., 2022