Ofertele pentru recuperarea banilor pierduti printr-o frauda pe internet sunt tepe?

recuperare bani frauda

„Pe Facebook… Era o reclamă… Un anunț , că oferă suport și asistență pentru tot felul de fraude de pe internet … Și am trimis mesaj.

Am primit răspuns că da mă poate ajuta , și am primit acest contract .. eu nu am semnat nimic , nu mi-a cerut nimic referitor la bani, i-am trimis doar câteva din dovezi… Chiar în ultimul email primit îmi scrie ca a găsit banca unde au fost trimiși toți banii de la mine … Așteaptă următoarele răspunsuri. Mie mi se pare puțin suspect acest contract . De aceea v-am întrebat”

Cu siguranta acest site, https://zakonpravo.info (vezi foto), precum si contractul primit de la avocat, sunt falsuri, incercari de a va insela, pentru a plati niste bani in vederea recuperarii banilor pierduri in urma fraudelor online.

Trebuie sa stiti ca avocatii sau firmele care va promit ca va ofera asistenta juridica, consultanta sau ajutor pentru recuperarea banilor pierduti prin fraude online sunt, de regula, niste escrocherii.

Doar institutiile statului, precum Politia, precum si bancile, va pot oferi ajutor si asistenta in cazul fraudelor online.

De aceea, sfatul meu este sa reclamati la Politie persoana care v-a trimis contractul fals si sa nu dati curs unor astfel de promisiuni in vederea recuperarii banilor din fraude, pentru ca veti avea de pierdut.

Va rog sa reveniti cu raspunsul primit de la Politie in legatura cu sesizarea privind frauda online.

6 + 2 =