La ce banca din Romania pot scoate bani de pe cardul Nickel și cât e limita pe zi?

plafon retragere bani card nickel

„Bună seara, dacă am un card Nickel făcut în Franța spuneti mi va rog la ce banca din România pot scoate bani și cât e limita pe zi?Pot scoate euro sau lei și într-o luna cât am voie sa scot de pe el?dar în Franța care este limita.Va multumesc”

Puteți scoate bani de la orice banca/bancomat din România de pe cardul Nickel, care este un card MasterCard, putând fi utilizat la orice bancomat (ATM) din lume.

Limita standard de retragere pe zi sau pe săptămână (7 zile) este de 300 de euro, aceasta limita fiind resetată în fiecare zi de luni, conform informațiilor publicate de Nickel (vezi foto).

De exemplu, dacă luni ati scos 300 de euro, trebuie sa așteptați pana lunea viitoare sa mai puteți scoate bani.

Puteți majora aceasta limita de retragere la nivelul 2, de 500 de euro pe săptămână sau la nivelul 3, de 800 de euro pe săptămână.

Plafonul pentru retragerea de bani de pe cardul Nickel este aceleași în orice țară, inclusiv în Franța.

De la bancomatele din România puteți scoate doar lei.

Va rog sa reveniti la mine dacă aveți probleme cu cardul Nickel.

6 + 9 =