De ce nu pot scoate bani de pe cardul Postbank?

card posbank

Șeful meu zice ca mi-a virat bani in cont , dar când merg la banca îmi apare : cardul dumneavoastră nu poate efectua acest tip de Tranzacție . Care e problema ?

Mai intai trebuie sa verificati daca v-au intrat banii pe card, in aplicatia Postbank de pe telefonul mobil.

Sfatul meu este sa incercati sa folositi cardul si la alte bancomate, pentru ca s-ar putea sa fie o problema la ATM-ul unde ati vrut sa scoateti banii de pe card.

Daca primiti acelasi mesaj si la alte bancomate, inseamna ca este o problema cu cardul Postbank, caz in care trebuie sa luati legatura cu banca din Germania, pentru a afla daca este activ cardul si daca poate fi folosit in strainatate.

Va rog sa reveniti la mine, pentru a-mi spune daca ati rezolvat problema cu cardul Postbank.

4 raspunsuri la “De ce nu pot scoate bani de pe cardul Postbank?

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Nu trebuie sa stiti limba germana, pentru a trimite un mesaj la Postbank. Folositi limba romana, ei sunt obligati sa traduca si sa va raspunda, in calitate de client al bancii.

Trimiteti un e-mail la Postbank, la adresa direkt@postbank.de si intrebati de ce nu puteti scoate bani de pe card.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul primit de la Postbank.

7 × 9 =