Ce se poate intampla daca refuz sa mai platesc creditul din Germania?

„Bună.Am 6 ani de Germania căsătorit cu trei copii soția nu lucrează câștig minimu pe economie pana in 2300 euro cu o mașină în rate și doua bănci diferite una credit și una pe minus pana în 5000 de euro.

Ce se poate întâmpla dacă refuz să mai plătesc neavând bani necesari.Sunt conștient 100% ca nu are cum sa îmi pună proptire pe Tot salariu si de Schufa nu Ma interesează Deloc.”

Daca nu mai puteti plati creditul la banca din Germania, sfatul meu este sa luati legatura cu banca la care aveti respectivul imprumut, in scopul incheierii unei intelegeri, acord privind plata datoriilor.

Nu trebuie sa intrerupeti plata ratelor si sa asteptati sa vedeti ce se intampla, pentru ca mai tarziu veti avea de platit mai mult decat in situatia in care colaborati cu banca.

Si in Germania, ca in Romania si alte state europene, pentru datorii la banci riscati sa fiti executat silit, prin poprirea veniturilor si sechestru pe bunurile pe care le detineti, nu puteti fi trimis la inchisoare.

Asadar, sfatul meu este sa trimiteti bancii o cerere de restructurare a datoriilor, motivand ca nu mai puteti plati rata la credit, din motive financiare.

Reveniti la mine va rog cu raspunsul primit de la banca, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

+ 5 = 8