Cum inchid cardul de credit Card Avantaj, emis de Credit Europe Bank?

card avantaj inchidere

As dori inchiderea cardului Card Avantaj. Ce trebuie sa fac?

Pentru inchiderea cardului Card Avantaj, trebuie sa faceti o cerere in acest sens la banca Credit Europe Bank, prin e-mail la adresa: office@crediteurope.ro, precum si prin telefon, la numerele 0750.000.000 și 0724.100.000 (număr apelabil din orice reţea de telefonie fixă sau mobilă, inclusiv internaţional).

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu inchiderea cardului Card Avantaj.

6 raspunsuri la “Cum inchid cardul de credit Card Avantaj, emis de Credit Europe Bank?

1. Lenghel

intampin aceeasi problema cu aceasta banca. Am facut o solicitare de inchidere cont card avantaj si mi s-au solicitat documente in format fizic, documente pe care nu am cum sa le depun in conditiile in care toate filialele, sucursalele din Cluj si din zona Ardealului s-au desfiintat. De asemenea mi s-a solicitat sa trimit documentele fizic prin curier fara a mi se da posibilitatea de a le transmite prin email.
    Oare exista totusi o alta varianta de a inchide contul?

Contul cardului Card Avantaj ar trebui sa se poata inchide si printr-o solicitare prin email, insotita eventual de documente justificative.

Daca banca Credit Europe Bank refuza sa va inchida contul, sfatul meu este sa faceti o reclamatie la Protectia Consumatorului.

Reveniti va rig cu raspunsul la reclamatie.

2. Ciprian B.

Raspunsul primit atunci cand am solicitatat inchiderea contului / cardului:

Referitor la solicitarea dumneavoastra transmisa catre Credit Europe Bank (Romania) SA, va comunicam faptul ca, un card emis de Banca noastra poate fi anulat numai prin completarea documentatiei tip intr-o sucursala a Bancii, de catre titularul cardului.

Accesand link-ul https://www.crediteurope.ro/atm-si-sucursale puteti vizualiza datele de contact ale sucursalelor Credit Europe Bank.

Ramanem la dispozitia dumneavoastra si asteptam in continuare eventualele solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de Banca noastra.
    Ne puteti contacta in continuare apeland serviciul CEBLine (disponibil 24h/24h) la numerele de telefon 0750 000 000, 0724 100 000 (apelabile din orice retea) sau 0801 000 000 (valabil doar in reteaua Orange Romania Communication SA).

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Daca nu puteti merge intr-o sucursala a bancii pentru a inchide cardul, trebuie sa faceri o reclamatie la Credit Europe Bank, in care sa cereti sa va ia in considerare cererea de inchidere a cardului prin email.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul la reclamatie primit de la Credit Europe.

3. NEATA ELENA

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez,CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

1. Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Pentru inchiderea cardului Card Avantaj nu trebuie sa mergeti la banca, trebuie sa faceti o cerere in acest sens la banca Credit Europe Bank, prin e-mail la adresa: office@crediteurope.ro, precum si prin telefon, la numerele 0750.000.000 și 0724.100.000 (număr apelabil din orice reţea de telefonie fixă sau mobilă, inclusiv internaţional).

Va rog sa reveniti la mine pentru a-mi spune daca ati rezolvat problema cu inchiderea cardului Avantaj.

+ 6 = 14