Etichete: inchid

Cum inchid un cont Cetelem, daca nu-mi raspunde la telefon?
card-cetelem-inchidere

„Bună ziua. Încerc de mai multe zile să contactez pe cineva de la Cetelem pt a închide contul ( cardul) pe care l.am achitat în întregime. Bineînțeles , nu răspunde nimeni. Aștept câte 30-40 minute apoi îmi închid telefonul. Nu găsesc nicăieri un model pt cererea de închidere a contului . Vă mulțumesc pt eventualul răspuns”

Postat in data: 23 ian., 2024

Cum inchid contul BCR, daca nu sunt in Romania?
BCR, inchidere cont

„Locuiesc in afara Romaniei si doresc sa inchid un cont curent la BCR, si cand am contactat BCR pentru asta au spus ca pot face inchide contul doar prin prezentarea la un sediu BCR.

Stiti cumva daca exista alte modalitati de inchidere a contului, care nu necesita deplasarea pana in Romania pentru asta?”

Postat in data: 11 dec., 2023

Cum inchid un Card Avantaj?

„Am încercat de mai bine de o lună să închid acest card avantaj , dar se pare ca mi se promite ca îmi vor trimite acea cerere , dar se fac uitați.
Nu mai vreau să am acest card avantaj , nu-l folosesc , nu îmi este de ajutor și am și o scandența la el .
Va rog să mă ajutați să închid acest card odată .

Mulțumesc anticipat”

Postat in data: 24 oct., 2023

Pentru inchiderea cardului Avantaj ce trebuie sa fac?

Postat in data: 04 ian., 2023

Pot sa inchid conturile la banci daca am poprire?

În urma unei popriri, am deschis cont la firma la mai multe bănci.
Pot închide contul la două bănci, păstrând o singura bancă pentru plata popririi? Mulțumesc!

Postat in data: 10 dec., 2022

Cum inchid un card Cetelem? Nu raspunde nimeni!
card-cetelem-inchidere

Incerc sa inchid si eu un card si nu imi raspunde nimeni , nici telefonic, nici pe e-mail.
Ma puteti ajuta ?

Multumesc frumos ,

Postat in data: 09 apr., 2022

Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?
card avantaj inchidere

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

Postat in data: 04 mart., 2022

Cum inchid contul Cetelem?

Am card la cetelem. In decembrie 2021 am terminat de platit ratele. Doresc sa inchid contul cetelem. Va multumesc

Postat in data: 16 feb., 2022

Cum inchid cardul de credit Card Avantaj, emis de Credit Europe Bank?
card avantaj inchidere

As dori inchiderea cardului Card Avantaj. Ce trebuie sa fac?

Postat in data: 28 ian., 2022

Este legal ca Vodafone sa-mi ceara taxa de reziliere a contractului, desi i-am anuntat ca vreau sa inchid abonamentul?
vodafone-reclamatie-abonament

Vodafone mi-a pus o taxa de reziliere a contractului de 1500 de lei, desi i-am anuntat inca din octombrie ca vreau sa inchid contractul. Este legal asa ceva?

Sunt clienta Vodafone din 2007, dar in ultimul timp am fost foarte dezamagita de serviciile Vodafone, foarte slabe si foarte scumpe. Motiv pentru care m-am portat la alta firma de telefonie, Digi, mult mai ieftina, cu semnal bun si servicii de calitate.

De la Vodafone mi-au spus la telefon ca va fi inchis abonamentul la finalul lunii noiembrie. Aveam un contract pe doi ani pana in iunie, iar de atunci n-am mai semnat nimic, nicio reinnoire a contractului, pentru ca mi-au incarcat foarte mult factura cand am fost in strainatate. Ba mai mult, cand am fost sa fac cererea de inchidere a contractului, am aflat ca pe abonament mai sunt doua numere de care nu stiam.

Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac, unde sa-i reclam pe cei de la Vodafone?

Postat in data: 15 dec., 2021

Cum inchid un cont George la BCR?
card-george-bcr

Am deschis un cont George la Bcr si inca nu am primit cardul respectiv si nici nu am depus nici un ban in contul respectiv,nu am plătit absolut nimic pentru deschiderea acelui cont,acum doresc sa il închid vreau sa stiu trebuie sa plătesc ceva sau pur si simplu fac o cerere pt a-l închide? Multumesc

Postat in data: 04 ian., 2021

Cum pot sa inchid un card Cetelem?

De o saptamana si jumatate ma chinui sa sun la Cetelem, ca sa inchid cardul, dar nu reusesc. Robotul imi spune sa completez un formular pe site-ul Cetelem, dar n-am gasit niciun formular acolo. Ma puteti ajuta, va rog? Banca ma preseaza sa-i duc adeverinta de inchidere a cardului, pentru a-mi aproba creditul. Multumesc

Postat in data: 28 ian., 2020

Ce se intampla daca nu inchid cardul refinantat la alta banca?

Am refinantat la BCR un credit si un card de credit pe care le aveam la alta banca, s-a acoperit toata datoria si am obtinut si o suma de bani in plus, dar inca mai folosesc vechiul card de credit. Nu mi-a spus nimeni de la BCR ca trebuie sa duc o hartie precum ca l-am inchis. E vreo problema?

Postat in data: 08 dec., 2019

Cum inchid un card Cetelem activat fara acordul meu?

Am cumparat ceva de la Flanco in rate si am primit un card Cetelem, dar pe care nu l-am folosit. Totusi, am aflat ca el a fost activat, fara acordul meu, astfel ca a trebuit sa achit un comision lunar, desi nu l-am folosit.

Acum vreau sa fac un credit, dar pentru a ma incadra trebuie sa inchid cardul Cetelem.

Le-am cerut prin telefon sa-mi inchida cardul si mi-au spus ca o sa-mi trimita prin e-mail formularul de inchidere a cardului, dar nu mi l-au trimis nici acum, dupa doua zile, iar la telefon nu mai raspund.

Va rog sa ma ajutati.

Postat in data: 29 dec., 2018

BCR mi-a cerut 200 de lei sa inchid un cont inactiv. E corect si legal?

Buna ziua. Am rugamintea daca este posibil sa ma lamuriti in urmatoare problema. Am avut cont deschis la banca BCR, cont pe care nu il mai folosesc din 2016…in 04.2016 a expirat si cardul, iar de atunci nu am mai facut nici o tranzactie.

Astazi am vrut sa inchid contul dar trebuia sa achit inainte cca 200 si ceva de lei.

Este corect si legal daca nu am folosit atat timp acel cont curent sa achit suma
respectiva?

Postat in data: 14 apr., 2018

Cum inchid un card Cetelem?

Am de ceva timp un card Cetelem pe care l-am facut la serviciu, unde au venit niste reprezentanti ai firmei. Acum vreau sa-l inchid, ca sa nu mai apar la Biroul de Credit cu el, pentru a ma putea califica pentru un credit, dar nu stiu cum. Eu sunt din Focsani. Cardul e acoperit, nu am datorii. Puteti sa ma ajutati?

Postat in data: 20 mart., 2018

Cum pot sa inchid mai repede un cont de credit la Cetelem?

Am achitat integral linia de credit Cetelem cu suma comunicata de un operator pentru a inchide contul si transmite la Biroul de credite pentru a nu mai figura cu acest contract. Insa dupa mai bine de o luna de zile cand am aplicat la BCR pt Prima Casa mi-au zis ca figurez cu Cetelemul in Biroul de credite.

Cei de la Cetelem spun ca trebuie sa-mi restituie 5 lei pentru a putea lichida contractul si nu poate face asta mai devreme de 17 martie. Problema este ca proprietarul apartamentului pleaca din tara pe 19 martie si nu este timp pentru toate procedurile, iar eu pot pierde acest apartament.

Exista o solutie pentru a obliga Cetelemul sa schimbe situatia in Biroul de Credite mai repede? Rog raspuns cat mai repede.

Postat in data: 14 mart., 2017