Cum pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin Paybis?

paybis retragere bitcoin

„Cum imi pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin cu Paybis zicandu-mi ca banii sunt sub forma de bitcoin si nu se pot transfera in contul meu banca si sunt blocati intr-un fel de portofel extern pe Wallet dar nici de acolo nu-i pot avea ca sunt numai probleme care sunt costuri cerute pe incerteze. Va rog sa ma informati ce trebuie facut.”

Retragerea banilor investiti in bitcoin se face pe platforma Paybis.com, intr-un cont bancar, dupa cum se vede in fotografie, in schimbul unor taxe.

Concret, 1 bitcoin valoreaza in prezent 35.666 de euro, iar taxele de retragere sunt in jur de 72 de euro, astfel ca in cont trebuie sa primiti 35.593 de euro.

Blocarea banilor intr-un portofel electronic, pentru care vi se cer alte taxe, ar putea fi o inselatorie (scam), motiv pentru care sfatul meu este sa nu platiti nicio taxa si sa faceti o reclamatie la Paybis, la acest link.

Va rog sa reveniti cu raspunsul primit de la Paybis cu privire la retragerea investitiei in bitcoin.

11 raspunsuri la “Cum pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin Paybis?

1. Mady

Bună ziua,din păcate și eu am facut plăti pe telegram prin paybis,revolut etc.tot insista sa mai fac plăti pt a primi banii,din câte am citit este o mare țeapă.nu stiu daca mai pot recupera bani,pentru ca eu am facut transferurile😔

2. Cîrlan Elena Daniela

Am făcut reclamație scrisă la poliției.
    Mulțumesc pentru sfat.
    Cu stimă,
    Daniela Cu urlan

3. Cirlan Elena Daniela

Întâmpin aceleași situație, cei de pe grupul de telegram cer diferite taxe pentru a putea retrage profitul din portofel.
    Ce am de făcut în această situație?

Trebuie sa stiti ca retragerea profitului din portofel o puteti face doar dumneavoastra, cei de pe Telegram care va cer taxe sunt hoti.

Oricum nu aveti ce sa retrageti, daca nu aveti dumneavoastra controlul portofelului, sunt bani pierduti si nu-i veti mai recupera de la acesti hoti, ci doar prin intermediul Politiei.

De aceea, trebuie sa intrerupeti legatura cu ei si sa-i reclamati la Politie, pe site-ul Politiei Romane, la acest link.

4. b

Buna ziua si multumesc de raspuns, faza e ca mi-au cerut sa platesc un cod de bare QR care a costat 50 € zicandu-mi ca eu imi voi face transferul singura in contul meu doar scanand QR, problema e ca acest cod nu vrea sa se scaneze disparand imediat imaginea reacand de multe ori aceasta operatie rezultatul era acelasi.

Acum au venit cu o alta motivatie cum ca trebuie sa-mi fac un card bitcoin care este trimis de SUA si ca costa intre 300 si 750 euro in functie de profit si ca il pot folosi oriunde in Europa si in Romania doar ca eu nu mai am incredere deoarece de o luna incoace ma pune sa fac doar plati iar eu vad profitul meu cum oscileaza decat pe ecranul telefonului dar nu il pot avea. Ce ma sfatuiti in afara de a trimite un mail la Paybis??? Multumesc mult

1. b

Cei care cer acesti bani sunt intr-un grup pe telegram care spun ca lucreaza cu compania in care am profitul bitcoin in sensul ca toti pasi unde m-au pus sa platesc taxe in valoare de 500€ pt profitul meu de aproape 3.300 € doar ca imi comunica ceea ce le trimite aceasta companie prin mail ca mesaj, companie cu care eu nu am access pt ca este in SUA ci doar prin grupul in care m-am inscris facem toate platile pe paybis.

Chiar azi mi-au scris ca compania vrea ca eu sa incarc contul meu bancar cu 500 € prin codul Qr care m-au pus sa-l platesc ca sa-mi poata trimite un card bitcoin cu care eu sa pot scoate profitul meu.

Preconizez ca nimeni nu m-a instiintat de toate platile si toate problemele care apar dupa orice plata facuta de mine si le intampin pe traseu in timp ce fac ce-mi zic ei, si de aceea am cautat pe cineva care sa ma indrume,sa mi se spuna daca asa ceva e ok e legal sau daca asa functioneaza aceste platforme de bitcoin.

Nici nu stiu cum sa comunic cu cei de pe paybis pt ca nu stiu engleza. Multumesc si daca mai aveti intrebari pt mine sa mi le adresati sa pot raspunde pt a-mi rezolva aceasta neclaritate. 🙏🙏🙏

Cei de pe grupul de pe Telegram care pretind ca reprezinta compania Paybis sunt, de fapt, niste hoti.

Daca investitia in criptomonede ati facut-o prin intermediul lor, atunci puteti considera ca toti banii sunt pierduti.

Daca ati facut investitia pe platforma Paybis.com, atunci trebuie sa luati legatura cu aceasta platforma, la acest link: https://paybis.com/contacts/.

Puteti sa le scrieti in limba romana, nu trebuie sa stiti engleza, pentru ca ei vor face traducerea.

9 − 5 =