Cum transfer banii de pe cardul Santander, cu aplicatia bancii?

aplicatia santander

„Bună seara am si eu o întrebare soția mea a fost plecata 2 săptămâni în spania la munca i sa făcut cont la.banca satander pe telefon cardul urmând să-l ridice însă nu a mainstat sa ia cardul
a revenit în România și are aplicația pe telefon cu 100 de euro pe card..cum facem sai scoatem ca nu merge prin transfer îmi zice în spaniola autorizațione neconfirma etc…ma puteți ajuta cu un
răspuns va rog ..multumesc”

Pentru a transfera banii aflati pe cardul Santander pe un alt card al unei banci romanesti va trebui sa introduceti doua coduri de securitate: unul aferent semnaturii electronice, si altul primit prin SMS, in momentul efectuarii transferului, pe telefonul inregistrat la banca spaniola.

Vedeti aici un videoclip al bancii cu pasii pentru realizarea unui transfer in aplicatia Santander.

Iata si explicatiile oferite in respectivul videoclip al Santander:

• Desde tu posición global, pincha en la sección de cuentas.
  • A continuación, elige la cuenta desde la que quieres hacer la transferencia, ve a transferencias arriba a la izquierda y empieza la operación. Puedes transferir dinero a cualquier cuenta de cualquier entidad da igual, si es nacional o del extranjero.
  • Elige la cuenta destino.
  • Por último revisa los datos y pulsa en continuar.
  • Si quieres puedes mandar un email al destinatario.
  • A continuación introduce las cuatro posiciones de tu firma que te pedimos.
  • Al momento recibirás en tu móvil una clave introduce la ya.
    Stá transferencia realizada.

Motivul pentru care nu ati reusit sa faceti transferul este, probabil, lipsa codurilor de securitate pe care trebuie sa le introduceti pentru confirmarea platii.

Va rog sa reveniti, daca aveti probleme cu cardul si aplicatia Santander.

+ 1 = 8