Daca am bani depusi la banca Santander, cum pot sa-i scot, fara sa merg in Spania?

Daca am bani depusi in Spania la aceasta banca, Santander, in afara de a ma prezenta in Spania sa-i scot, cum altfel ii pot recupera?

Santander banca

Santander

Pentru a scoate banii din contul bancii Santander, mai intai trebuie sa luati legatura cu banca (aveti datele de contact in fotografie) pentru a va exprima aceasta optiune, presupunand ca nu aveti un card si nu dispuneti de serviciul de internet bankig, cu care va puteti accesa online contul.

Daca atunci cand ati depus banii v-ati fi facut card sau internet banking, acum era foarte simplu sa scoateti banii de pe card la un ATM sau sa faceti un transfer din contul Santander in contul unei banci din Romania, pentru a-i putea retrage.

Asadar, sunati la banca din Spania si intrebati cum puteti sa transferati banii pe care-i detineti in cont la o banca din Romania de unde doriti sa-i ridicati.

Fiecare banca are propriile proceduri de identificare a clientilor si de derulare a operatiunilor la distanta, prin telefon sau internet.

Va rog sa reveniti daca aveti nevoie de informatii suplimentare sau daca aveti nevoie de ajutorul meu.

× 8 = 56