Nu pot reactiva aplicatia YOU BRD. Ce trebuie sa fac?

nu functioneaza you brd

„Am problema cu banca YouBRD de pe telefon de 3saptamani..
Nu ma pot reactiva..
Îmi cere adresa de ideile și îmi spune că-mi trimit un cod..
De aici nici o mișcare…
La banca nu pot sa merg ca sunt în Austria la munca..
Ce pot sa fac?”

Probabil ca problema nefunctionarii aplicatiei YOU BRD este cauzata de ultima actualizare a aplicatiei cu o noua versiune, in 21 martie 2023, cand s-au adaugat noi functionalitati, precum notificari push pentru tranzactii si un nou meniu pentru obtinerea unui card de credit, un credit sau o refinantare 100% online.

De aceea, sfatul meu este sa verificati daca aveti actualizata aplicatia YOU BRD cu ultima versiune, in Google Play, App Store sau App Gallery, in functie de tipul telefonului pe care-l folositi.

Daca aplicatia YOU BRD nu va functioneaza nici dupa actualizarea cu ultima versiune a aplicatiei, atunci va trebui sa faceti cateva setari la telefon, conform recomandarilor BRD, si anume:

„Curatati cache data fara a dezinstala aplicatia YOU BRD din telefon (regasiti mai jos pasii prin care puteti realiza acest lucru, in functie de dispozitivul mobil detinut) si sa reincercati accesarea aplicatiei sau sa reluati procesul de activare:

Dispozitivele ANDROID:

Setari- Aplicatii- YOU BRD- Stocare- Golire memoria cache+ Golire date;

Dispozitivele iOS:

Setari- General- iPhone Storage/ Memorie iPhone- cautati aplicatia YOU BRD apoi apasati „Offload APP”

In cazul in care, dupa ce ati urmat pasii indicati, intampinati dificultati, este necesar sa apelati serviciul MyBRD Contact, la numerele de telefon : Tel: 021 302.6161 ; 0800 803 803 ; *22622 (*banca), unde, dupa o prealabila identificare, operatorii va stau la dispozitie pentru a va prelua solicitarea. Regasiti mai multe detalii privind pasii pe care trebuie sa ii urmati in Ghidurile de utilizare a serviciului, accesand urmatorul link: https://www.brd.ro/persoane-fizice/online-banking/you/ghiduri-you

Va rog sa reveniti la mine, pentru a-mi spune daca ati rezolvat problema cu functionarea aplicatiei YOU BRD.

2 × 5 =