OTP Bank imi opreste din alocatia copilului. Ce pot sa fac?

OTP Bank refinantare credit

„Buna ziua domnule Coman ,sunt o mămică și nu reușesc să rezolv situația cu alocația copilului ,are o proprire pe contul la OTP Bank unde copilul încasează alocația și de vreo 2 ani i se oprește lunar 80 se lei în fiecare lună ,as dori daca se poate să mă ajutați să știu exact pașii de parcurs ,pentru a opri acesta situație ,va mulțumesc!o zi buna!”

OTP Bank ar fi trebuit sa ia legatura cu ANAF, pentru a o informa ca este vorba de alocatia pentru copil, pe care nu se poate pune poprire.

De aceea, sfatul meu este sa faceti o reclamatie la OTP Bank, prin email, la adresa office@otpbank.ro, in care sa solicitati rambursarea alocatiei, retinuta si livrata ilegal la ANAF.

Va rog sa reveniti cu raspunsul la reclamatie primit de la OTP Bank, pentru a va ajuta sa rezolvati problema cu poprirea alocatiei copilului.

4 raspunsuri la “OTP Bank imi opreste din alocatia copilului. Ce pot sa fac?

1. o

Bună dimineața, am vorbit cu banca și mi-au spus ca trebuie sa iau legătura cu cei care deja au pus poprirea pe alocatie și ca ei nu au nici o vina ,va mulțumesc pentru răspunsul acordat ,și as dori sa ma ajutați dacă se poate sa recupereze copilul acești bani! va doresc o zi frumoasa!

2. o

Am primit un răspuns fără nici un înțeles din partea băncii,și spun ca lor nu le apare nici o proprire pe cont ,chiar nu înțeleg, cum pot lua legătura cu cei de la anaf,va mulțumesc si scuzati-ma de deranj!

ANAF oferă îndrumare și asistență în domeniul fiscal și cel al tehnologiei informației la numărul de telefon: 031.403.91.60 si pe chat, pe site-ul ANAF.ro.

5 + = 14