Tag Archives: amanarea

Pot sa fac rambursarea anticipata a creditului dupa amanarea platii ratelor?

Bună ziua! Am luat un credit de la Credius de 6000 de lei, pe perioada pandemiei am făcut amânare de plată, am început sa plătesc și le-am cerut sa fac rambursare anticipata iar ei mi au cerut 13.800 lei. Ce pot face?

csalb-conciliere-online-banci-ifn

Amanarea ratelor la credite poate fi doar un paliativ pentru criza COVID-19: bancile si clientii lor trebuie sa se pregateasca pentru ce se va intampla ulterior [citeste tot]

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020 [citeste tot]
Banca Nationala a Romaniei - BNR

Toate bancile si IFN-urile, precum si Guvernul, pot decide fara probleme amanarea ratelor la credite pentru cei afectati de criza COVID-19, ne asigura BNR [citeste tot]