Etichete: Ce trebuie sa fac

Am reinstalat aplicatia YOU BRD si nu se mai deschide. Ce trebuie sa fac?
you brd nu merge

A trebuit reinstalat You Brd app iar acum, dupa ce introduc pin-ul aplicatia nu se dechide. Se intoarce la pagina principala de login.
Ma puteti ajuta, va rog?

Postat in data: 13 aug., 2022

Nu pot sa intru in aplicatia YOU BRD. Imi spune ca exista o noua versiune. Ce trebuie sa fac?
activare you brd

Buna ziua ! Nu pot să intru în aplicația You BRD . I.mi spune că există o nouă versiune . Ce pot sa fac ?v82M

Postat in data: 20 iul., 2022

Am facut un credit auto la Santander Germania, dar nu am primit cartea masinii. Ce trebuie sa fac?
santander germania credit

„Buna seara, am facut o finanțare auto in germania la santander in 2019 cu o rata fixa lunara de 225€ pe o durata de 5 ani si in 2020 am plecat din germania plătind bine ințeles ratele în continuare.

Anul acesta mam decis sa ma duc sa le dau restul de bani si sa inchid finantarea ca sa imi trimită cartea masini sa o pot inmatricula in romania, mai exact acum 3 saptamani am fost in germania la ei la banca am achitat restanța care o mai aveam si mi.au spus că in decurs de 2 saptamâni va veni cartea prin posta la adresa care am avuto in germania ( tin sa precizez că acolo inca sta sora mea ) si deja a trecut a 3 saptămână si nu a venit ce ar trebui sa fac ???
Va mulțumesc si astept raspunsul dumneavoastră.”

Postat in data: 20 iun., 2022

Nu merge aplicatia BRD. Imi spune ca BRD token a expirat. Ce trebuie sa fac?
you brd problema activare

„Nu merge aplicația you brd. Îmi spune că brd token a expirat, apoi îmi cere sa bag CNP-ul și numărul de telefon ca să primesc un cod. După ce bag codul îmi apare mesajul „Oops something went wrong” și îmi cere sa repet pașii anteriori și același lucru, e într-un loop de erori.”

Postat in data: 18 mai, 2022

Nu pot lua legatura cu Ferratum, pentru un desfasurator de rate. Ce trebuie sa fac?
ferratum reclamatie asistenta clienti

„Bună ziua a-și dori sa ma lămuriți și pe mine.
Ori care IFN AR TREBUI SA AIBĂ UN NR DE CONTACT.
DE CE NOI CEI CARE SUNTEM CLIENȚI FIDEL NU PUTEM LUA LEGĂTURA CU FERRATUM.
DE CÂTE ORI SUNI LA EI RĂSPUNDE ROBOTUL ȘI TE TINE O ORA LA TELEFON ȘI VB ROBOTUL ÎNTR-UNA ȘI NU AI ACCEPT LA UN REPREZENTAT
CINEVA TREBUIE SA LĂMUREASCĂ ȘI ACEASTĂ PROBLEMĂ.
LE SCRI PE WUTAP CA DOREȘTI UN DESFĂȘURĂTOR DE RATE ȘI NICI AICEA NU SUNTEM LUAȚI ÎN SEAMA.
CINE NE LĂMUREȘTE CU ACESTE PROBLEME????”

Postat in data: 17 mai, 2022

Cetelem nu vrea sa-mi inchida contul de credit. Ce trebuie sa fac?
cetelem inchidere credit

Bună ziua,
De o luna jumate încerc sa închid contul de credit la cetelem și fără niciun rezultat. Am sunat în call center sa îl închid îmi
zice ca e o situație mai speciala la contul meu și a fost trimisa solicitarea. De fiecare data când am sunat la ei aceeași minciuna.
Saptaman trecuta am fost mintita ca contul a fost închis urmând sa primesc în 2 zile lucrătoare dovada pe mail. Astăzi am sunat din nou îmi zice ca nu a fost închis ca trimite iar solicitarea la departamentul abilitar.
Ce as putea sa mai fac pentru a îmi fi închis contul?
Va mulțumesc .

Postat in data: 08 mai, 2022

Vreau sa fac un credit de casa si nu pot, din cauza istoricului negativ in Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac?

Bună seara. Am avut anul trecut 3 popriri ( icredit, ferattum si brd finance)la 3 executori diferiți. Toate datoriile sunt achitate la zi. Vreau sa fac un credit de casă și din cauza istoricului negativ în biroul de credit nu pot lua împrumutul
Ce trebuie sa fac? Cineva din cunoscuții mei mi-a spus ca trebuie sa merg la executorul care a preluat creditul și sa fac o cerere de ștergere din biroul de credit cu număr de înregistrare. Asa trebuie sa procedez?

Postat in data: 26 mart., 2022

Nu merge sa activez in BT Pay cardul in euro. Ce trebuie sa fac?
bt pay aplicatie

Nu merge sa activez cardul în euro. Ce trebuie sa fac?

Postat in data: 06 mart., 2022

Nu pot accesa BTPay. Ce trebuie sa fac?
bt-pay-probleme

Nu pot accesa btpay, îmi spune Ups a apărut o eroare. am incercat de pe mai multe telefoane cu același rezultat.

Postat in data: 25 feb., 2022

Am aflat ca am un proces cu Debt Collection Agency (B2Kapital). Ce trebuie sa fac?
b2kapital-debt-collection-agency

Simate domn Vasile Coman, va solicit ajutorul intr.o problema legata de firma Debit Collection Agenty LTD . Am primit in urma cu 7 zile o comunicare di care rezulta ca am un proces pe rol la Curtea de Apel Craiova pentru o datorie din 2013 neachitata la Provident .
Eu de 6 ani locuiesc in Germania , nu stiu daca au sosit si alte instiintari , dar acum vreau sa achit aceasta datorie . Va rog sa ma ajutati cu o informatie , un numar de telefon unde pot sa vorbesc pentru a rezolva aceasta problema pe cale amiabila . Va multumesc anticipat ! Cu respect

Postat in data: 10 nov., 2021

Mi-am schimbat telefonul in strainatate si nu mai pot folosi aplicatia George. Ce trebuie sa fac?
george-aplicatie-amprenta-logare

Nu mai pot folosi aplicația George am schimbat telefonul și acum trebui sa primesc un sms cu codul pe telefon . Problema este ca eu sunt în străinătate și nu am cum sa primesc sms pe numărul de România.
Cum pot rezolva aceasta problema. Mulțumesc frumos

Postat in data: 21 oct., 2021

Sunt in spital si nu pot plati rata la banca. Ce trebuie sa fac?

Buna dimineata am o intrebare la dumneavoastră cumnatul meu este în spital si nu mai poate plati ratele la banca cum sa procedeze are lunar 1700 roni de de la banca multumesc ff mult

Postat in data: 16 oct., 2021

Vreu sa achit integral creditul Prima Casa de la BRD. Ce trebuie sa fac?
brd-reclamatie-clienti

Vreau sa achit integral creditul Prima casa din 2011 la BRD și deja am aproape o luna de când aștept aprobarea. Am făcut cerere la banca a aprobat și aștept de la Biroul de credit. Ce trebuie sa fac?
multumesc

Postat in data: 17 feb., 2021

Banca mi-a retinut tot salariul pentru o datorie. E legal? Ce trebuie sa fac?

Băiatul meu are o datorie de 8300 de lei, i sa retinut tot salariul, este legal sau ce trebuie să faca? Va multumesc

Postat in data: 15 dec., 2020

Ce trebuie sa fac daca mi s-a blocat cardul in bancomat?

Mi s-a blocat un card de debit Unicredit intr un bancomat Raiffeisen impreuna cu suma de 2000 ron fara explicatii.

Am sunat la numarul de urgenta de 4 x15 minute in care am vorbit cu robotul.

4 zile mai tarziu sunt in aceeasi situatie fara card si bani.

Unde trebuie sa apelez pentru recuperare bani si daune?

Postat in data: 28 nov., 2020

ING a blocat alocatia copilului. Ce trebuie sa fac?
reclamatie ING Bank

ING a blocat alocatia copilului. Cui ma pot adresa? Executorul spune ca inca nu a trimis situatia si sa ma adresez tot bancii. Deci ma trimit ca mingea de fotbal de la unu la altu. Cum trebuie sa ma comport? Va multumesc anticipat!

Postat in data: 01 oct., 2020

Ce trebuie sa fac pentru amanarea ratei la banca BCR?
formular-amanare-rata-bcr

Ce trebuie sa fac pentru a cere amanarea ratei la banca BCR? Am sunat la ei, dar nu raspunde nimeni, intra robotul, n-am inteles pe ce site trebuie sa intru. Si pe ce perioada se poate amana? Pe trei luni, cum zice BCR, sau pe 9 luni, cum zice Guvernul? Va multumesc

Postat in data: 26 mart., 2020