Tag Archives: descoperit de card

Ce se intampla cu descoperitul de card in cazul decesului?

Buna! As avea o intrebare legata de o descoperire de card. Anul trecut bunicul meu a decedat lasand in urma un credit in val. de 10000 de lei, dar si o descoperire de card de 5000. Coplatitoarea creditului este bunica, dar as dori sa stiu daca achitand creditul integral trebuie platita SI descoperirea de card..Ma gandesc ca nu, din moment ce bunica a semnat doar pt credit, acum 10 ani..

Mi se retine 50% din salariu pentru o poprire, dar mai am rate la credite si alte cheltuieli si nu mai pot trai. Ce pot sa fac?

Mi se retine 50% din salariu la primarie, sunt functionar public, si eu mai am o descoperire de card, imprumut Provident si acestea nu le ia in considerare, logic. Eu cu dobanda ptr descoperire de card platesc 60%, am nevoie de ochelari, medicamente, utilitati si nu mai pot trai, ce pot sa fac? Va multumesc.

Este posibil sa-mi fie oprit tot salariul pentru neplata unui descoperit de card, dupa care sa fiu si pus in baza de date la Biroul de Credite?

Este posibil sa-mi fie oprit tot salariu pentru neplata unui descoperi de card si dupa care sa fiu si pus in baza de date la biroul de credite? Suma despre care este vorba este de circa 3800 lei.

E normal ca banca sa-mi retina banii din salariu?

Am o descoperire de card de 1500 de lei, si in ziua de salariu m-am trezit fara niciun ban in cont. Am mers la banca BRD unde mi s-a spus ca mi s-a retinut descoperirea, dar fara sa ma anunte nimic. Desi cardul expira abia anul viitor, mi-au luat toti banii din cont. E normal sa faca asta, fara sa ma anunte?