Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

Exista posibilitatea de a debloca contul BCR pe care aveti poprire, fara sa ajungeti la banca, conform informatiilor furnizate de banca:

Exista doua formulare pe site-ul BCR (https://www.bcr.ro/ro/persoane-fizice/informatii-utile/popriri) pentru doua situatii posibile:

–        Situatia in care ati achitat deja suma integrala poprita si doriti deblocarea contului – in acest caz este suficient sa accesati formularul dedicat de pe site si sa ne transmiteti dovada platii.
–        Situatia in care suma poprita nu a fost achitata integral si doriti doar deblocarea temporara pentru a retrage anumite sume conform legii, dar contul va fi din nou blocat dupa retragerea solicitata. In maximum 1h:30 min dupa inregistrarea solicitarii (zile lucratoare), veti putea sa va retrageti sumele de la orice ATM, nemafiind necesara prezenta in unitate.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti in continuare nevoie de ajutor in relatia cu banca BCR.

13 raspunsuri la “Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

1. Dulici

Bună ziua la mulți ani am făcut deblocarea la 30 de minute am fost acolo tot timpul și nu mi s a deblocat ce pot face am vorbit și de la steluță 2227 la zilele lucrătoare doamnele de m au mințit am plătit și mașină m am dus și într o jumate de oră m am dus și 90 de minute cum să mai fac domnul Vasile am fost toată săptămâna și săptămâna trecută am fost am făcut o și scris și online găsiți eu o soluție vă rog frumos v am lăsat numărul de telefon sunați mă dumneavoastră cu doamnele de acolo nu e rezolvare nu știu găsiți o rezolvare vă rog frumos un clientul dumneavoastră și vă mulțumesc la mulți ani

Am trimis si eu la BCR o sesizare privind problema deblocarii contului, trebuie sa mai sunati si dumneavoastra la banca, pentru a face o reclamatie.

Reveniti va rog daca nu s-a rezolvat problema.

2. Dulici

Bună ziua domnul Vasile Am fost la banca BCR să fac deblocarea scris mi au spus cei de la bancă că nu se poate am făcut și eu un like deblocarea când mă duc la bancă zice nu se poate este tot închis am făcut cererea și în sucursală am făcut o și online cum să mai procedez cu această discriminare am fost cu extrasul de cont acum am făcut și cererea cu număr de registru banii aceștia care i am spune sume blocate îi am din luna a 11 a 2023 am făcut cererea de deblocare și scrisă cu număr de registru. Este suma socială de ce mă discriminează și zile pierdute plătesc taxiul să mă duc pe drum este mai departe BCR ul de mine de ce atâta discriminare am trimis online și extrasul de cont și buletinul meu și numărul la card de ce nu și fac datoria la steluță *22 2 7 nu m au ajutat nici să mi facă cererea când am vorbit cu consultanță înregistrat acolo de ce atâta batjocură vreau să mă ajutați domnul Vasile vă rog din suflet eu nu știu dacă am acolo depozitare eu nu știu cu CNP ul meu despre dacă cer bursa copiilor și numele copilului ca să mi dea extrasul lung dă numele copiilor nu înțeleg de ce atâta discriminare vă rog din suflet să mă rezolvați vă mulțumesc

3. Dulici

Bună seara am făcut cerere de deblocarea am făcut în sucursală la BCR am făcut cererea am făcut cerere și la steluță 2227 am sunat Am rugat pe doamnele de acolo mai indificat și nu m a ajutat să mi dea ce am pe card rămas de la bursa copiilor și nu doresc să mi o pună la depozitare fără acordul meu de atâtea ori trebuie să fac cerere de deblocare și acum că am făcut o am stat la bancă o oră jumate să aștept deblocarea și tot nu m a deblocat și mai departe de mine banca trebuie să mă duc cu mașina puteți să verificați că am făcut cererea și nu au vrut să mă ajute vă rog frumos vreau să mă ajutați de multe ori nu știu să fac cererea prin telefon și am sunat și am fost și în sucursală să fac cererea și tot nu mi a deblocat cardul să pot să ridic suma rămasă de la Bursa socială a copiilor vă rog frumos să mă ajutați

4. Radu

Buna ziua, daca banii au intrat in cont azi de exemplu, cate zile am la dispozitie pentru a face cererea de poprire ca sa pot ridica banii de la atm, mentionez ca am cont la bcr . Multumesc

In maximum 1h:30 min dupa inregistrarea solicitarii (zile lucratoare) pentru deblocarea contului, veti putea sa va retrageti sumele de la orice ATM, nemafiind necesara prezenta in unitate, conform informatiilor furnizate de BCR.

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Deblocarea cardului o puteti face pe site-ul BCR.ro, la acest link.

Exista doua formulare pe site-ul BCR () pentru doua situatii posibile:

– Situatia in care ati achitat deja suma integrala poprita si doriti deblocarea contului – in acest caz este suficient sa accesati formularul dedicat de pe site si sa transmiteti dovada platii.
      – Situatia in care suma poprita nu a fost achitata integral si doriti doar deblocarea temporara pentru a retrage anumite sume conform legii, dar contul va fi din nou blocat dupa retragerea solicitata. In maximum 1h:30 min dupa inregistrarea solicitarii (zile lucratoare), veti putea sa va retrageti sumele de la orice ATM, nemafiind necesara prezenta in unitate.

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Deblocarea cardului o puteti face pe site-ul BCR.ro, la acest link.

Exista doua formulare pe site-ul BCR () pentru doua situatii posibile:

5. Florina

Buna ziua am contul blocat pentru o poprire,mi au fost retrasi bani din cont și nu vor sa îmi deblocheze contul .Mentionez ca sursa baniilor care îmi sunt virați sunt din concediu de risc maternal, am depus mai multe sesizări la banca dar fără niciun răspuns. Va mulțumesc!

8 − 1 =