Etichete: inselaciune criptomonede

Am fost inselat prin metoda bitcoin Moonpay. Mai pot recupera suma depusa?
moonpay teapa inselatorie criptomonede

„Bună ziua am fost inselat prin metoda bitcoin mon pay oare mai pot recupera suma depusa ete vorba de 500 de ron. Va mulțumesc frumos pentru înțelegere și va doresc o zi buna.”

Postat in data: 05 feb., 2024

Am fost inselat de Asset-ace. Pot sa mai recuperez banii?
asset ace teapa cripto

„Salut.Am fost și eu înșelat de Assed-Ace,am de pus aprox. 1250 USD în contul lor au ridica soldul la aprox 3500usd au deschis ei o poziție care acum este de 5200usd și vor sa mai pun în contul 1400usd sa poată finaliza tranzacția.Eu nu vreau sa mai depun ca sigur pierd banii .”

Postat in data: 11 ian., 2024

Asset-ace.org este o teapa, daca ma pun sa platesc pentru a-mi recupera banii investiti in criptomonede?
asset ace teapa cripto

„Buna ziua,cum îmi pot recupera banii din administrarea pentru tranzacții asset ace,aceștia mă pun pe coinbasse sa plătesc o sumă de bani pentru a îmi lua banii înapoi,ceea ce nu mi se pare ok,unde mă pot adresa să îmi pot recupera bani va rog ajutatima”

Postat in data: 01 dec., 2023

Am primit un telefon ca am castigat bani pe o platforma de investitii. Este o excrocherie?

„Buna seara
In urma cu peste 4 ore am primit un telefon de la București 031 prin care un binevoitor mă anunță că am de primit peste 8000 € și trebuie să deschid un cont,că urmare a falimentului platformei in
care investisem cu mult timp in urma.

Întradevăr cu peste un an în urmă prin platforma Merricksinvest am depus 200 € pt cumparare criptomonede ,care o perioada au ajuns la 700 € pe care i am pierdut pe motiv că am refuzat să mai investesc încă 2000 €.

Pe acest motiv am acceptat și mi a cerut să deschid Coinbase supt că nu am reușit,mi a cerut să deschid Anydesk,pe care îl aveam instalat,i am dat Nr de conectare și la conectare îmi apare avertisment de furt date și în loc de accept dau refuz,și-i comunic că nu am curaj pt că sunt Stan pățitul.

Dacă continuam ce se putea întâmpla ,existau acei bani sau reușea o noua excrocherie?
Mulțumesc”

Postat in data: 23 nov., 2023

Am fost inselata de Binance si o firma de brokeri, pe platforma Ip-t.trade. Cum pot recupera banii investiti in bitcoin?
platforma ip trade teapa bitcoin

„Buna ziua, povestea mea de frauda e o greșeală pe care o recunosc iar de la Dvs îmi doresc sa ma puteți ajuta sa recuperez banii investiți !
Am intrat pe o platforma Bitcoin Loophole, nu am apucat sa ma înregistrez sau sa fac un cont ca ma sunat cineva pe nume Mirela Cojocaru care mi-a spus ca e suport client și ma ajuta cu înregistrarea pe platforma, am depozitat suma minima de 250 de euro și mai apoi am stabilit o parola pe care sa o am in comun cu brokerul care urma sa se ocupe de tranzacțiile mele ajungând sa fac profit !
Am toate documentele și conversațiile cu el , pe nume Radu Andrei . Cum pot sa iau legatura cu Dvs și ce ma sfătuiți sa fac .
Am bani in Binance 4100euro și in trust wallet 8500 dar nu ii pot recupera ca sunt blocați . Iar pe platforma lor de tranzacționare care se numește
Ip-t.trade 10000 euro.
Aștept răspunsul Dvs , sunt in mare încurcătură știu , poate îmi puteți oferii atenția și răbdarea Dvs !
Mulțumesc din suflet !”

Postat in data: 14 mart., 2023

Nu pot sa retrag banii investiti in criptomonede, sunt blocati in Blockchain. Ce trebuie sa fac?
lion trust platforma

Bună ziua am investit pe platforma de tranzacționare se numește trust trade care
face parte din Lion investment group nu are aplicație pentru tranzacționare este pe web (web trader).

toate bune și frumoase am făcut un profit frumos și am retras 10.000 $ după aceea am fost sunat de la Blockchain com că bani au fost blocați la ei și eu trebuie sa depun 15% din suma pe care am retras .Ce trebuie să fac ?
Vă mulțumesc

Postat in data: 01 feb., 2023

Am luat teapa pe Telegram cu bitcoin. Cum pot sa-mi recuperez banii?
moonpay bitcoin frauda

Am fost abordata pe telegram de un domn ca pot castia bani din bicoint si am depus bani tot mai insisa sa mai depun am ramas fara bani bine inteles ca la inceput am crezut dar am loat o mare teapa am un copil care il cresc singura va rog ajutatima sa imi recuperez bani

Postat in data: 20 nov., 2022

Am luat teapa cu bitcoin prin MoonPay. Cum pot sa-mi recuperez banii?
moon pay teapa crypto bitcoin

Am luat teapa cu moonPay. Oare pot sa mai recuperez si eu bani transferați prin MoonPay?Tot asa ma pacalit cu bnb monede cripta sau ce sunt…
Cum pot recupera bani trimiși prin Moonpay și încă îmi zice ca doar o taxa mai am și primesc bani.

Postat in data: 23 oct., 2022

Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest. Pot sa-mi recuperez banii?

Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest ,am virat o suma de 250€ , apoi suma a crescut la 1000€, am mai virat din contul meu 2000 €, bani care spun ei ca i-au blocat in blockhain si daca nu platesc taxele in
valoare de 2000€ in 24 ore nu imi vor mai vira banii si se vor pierde.

Au trimis un mail in care imi spun ca daca nu virez taxele vor creste penalitati de 4600 €. Intrebarea mea este imi mai potrecupera banii si ce se intampla daca nu platesc?

Va multumesc pentru eventualul raspuns

Postat in data: 13 aug., 2022