Etichete: inselatorie bitcoin

Cei de pe Telegram imi cer taxe pentru a primi profitul. Ce trebuie sa fac?

„Buna ziua am si eu o problema cei de pe telegram imi cer taxe peste taxe am achitat dar nu am primit nimic acum mai vor iar o taxa de 1200 euro pentru a-mi primi profitul ce pt face in acest caz.
Mentionez ca ma ameninta ca daca nu achit nu voi mai primi nimic.
Mulțumesc frumos pentru răspuns.”

Postat in data: 21 feb., 2024

Un broker de la Ufina mi-a furat banii din cont cu aplicatia Anydesk. Mai am vreo sansa sa-i recuperez?
anydesk frauda

„Bună seara…aceeași înșelătorie am pățit și eu…unui broker Ufina i-am dat acces la telefon prin aplicatia anydesk si mai mult …..mi-au transferat din BT pay si creditul meu de nevoi personale ce mi-a fost aprobat de la banca de 10 mii de euro ce urma sa platesc sa iau un teren..bineinteles ca am fost la politie…suma investita asta e dacă o pierd..mi-am asumat…..dar mi-au furat banii mei din cont prin transfer în alt cont de BT asta e prea mult. Oare mai am vreo șansă să îi recuperez? Ar ajuta un avocat?”

Postat in data: 19 ian., 2024

Am fost inselata pe Telegram prin aplicatia taskforge.top. Ce pot sa fac?
taskforge.top scam teapa inselatorie

„Buna ziua, am fost inselata pe telegram prin aplicatia taskforge.top . La inceput am fost momita de am castigat cativa bani si apoi am facut transferuri tot mai mari unde se castiga comision insa acum spun ca mai trebuie sa transfer o suma mare deoarece scorul meu nu este de 100 ca sa pot debloca bani. Mi au cerut poze apoi cartea de identitate unde m am oprit si am lasat o balta. Ce e de facut?”

Postat in data: 09 dec., 2023

Este posibil sa mai recuperez banii pierduti prin investitia in Bitcoin?
ufinacapital ufina trade pareri

„Am văzut ca si alte persoane se confrunta cu problema înșelătoriilor , am dovezi , platforma este ufina, când nu am mai vrut sa investesc pt ca mi am dat seama ca este țeapa așa zisul brocker s-a enervat , am zis ca vreau sa retragem bănuții , dl m-a ajutat sa îi transferam pe wallet Bitcoin master, dar îmi spune ca e blocată suma pt ca nu am BNB, și sa fac un transfer se 10% din suma pt a debloca suma sa o pot transfera inapoi pe contul meu

Investiția a fost 17.427$ , cu un câștig cică de 50.000$

Dl brocker încă așteapta ca eu sa transfer cei 10%,si nu i-am dat de bănuit ca m-am prins ca este țeapa
Cum ar fi cel mai bine sa procedez?

Credeți ca este posibil sa mai recuperam banii?
Va rog sa ma ajutați”

Postat in data: 06 dec., 2023

Ufinacapital este sau nu o frauda?
ufinacapital ufina trade pareri

„Buna ziua, AM folosit UFINACAPITAL pentru tranzactie cu CRIPTOMONEDE, am depus o suma suficient de mare, am obtinut profitul anuntat, dar pentru eliberarea lui suma a fost depusa in COINBASE WALLET de unde, pentru retragere mi se solicita inca 13 % din valoarea sumei respective depusa integral o data. Este o frauda sau nu ?, Va multumesc”

Postat in data: 14 nov., 2023

Ufinacapital (ufina.trade) este o inselatorie cu criptomonede?
ufinacapital ufina trade pareri

„Buna ziua! Mă puteți ajuta și pe mine cu un răspuns Legat de coinbas. Am depus bani in ufinacapital M-au îndrumat ei cum să fac am făcut profit apoi banii au fost transferați în Portofel electronic Și i-au blocat Pentru a debloca trebuie să depun niște bani respectiv 15% din valoare am depus și valoarea respectiva după care au zis ca nu este moneda corecta și va trebui sa depun din nou alți bani. Credeți ca îmi voi recupera banii? Este vorba de o înșelătorie ?”

Postat in data: 09 nov., 2023

Cum pot obtine banii depusi la Clair Capital?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua! Am depus 1740 de euro la Clair Capitalsi nu am obtinut nimic din castig si nici nu putem scoate banii nostrii depusi. Va rog frumos sa ne dati un raspuns cum putem obtine banii nostrii inapoi.”

Postat in data: 07 mart., 2023

Am investit in cripto pe platforma Lion Trust 4800 eur si nu-i mai pot recupera. Ce e de facut?
lion trust platforma

„Buna ziua.Am investit in cripto pe platforma lion trust 4800 eur dupa tranzactii
au rezultat circa 16000$.Mi sa cerut impozit 20% care l am platit 3250eur.In blochcain s au blocat si am platit 1650.Acum mai cer alti 2650.Ce este de facut cu acesti excroci ?”

Postat in data: 05 mart., 2023

Ce stiti despre „Clair Capital”, sunt pusi pe fraude sau e firma corecta?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua, va rog sa imi dati ceva informatii daca cunoasteti, …ce stiti despre „Clair Capital” sunt pusi pe fraude sau e cat de cat corecta firma ?”

Postat in data: 14 feb., 2023

Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii Clair Capital – merricksinvest.cc?
clair capital merricksinvest teapa

„Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii clair capital?”

Postat in data: 11 feb., 2023