Tag Archives: internet

Am fost inselata de banci fantoma de pe internet. Ce pot sa fac?

Buna ziua, va scriu in speranta ca ma veti putea ajuta. Datorita problemelor financiare pe care le am, am apelat la doua banci ,, fantoma,, de pe internet. La solicitarile pe care le-am facut mi s-au cerut anumite comisioane inainte, pe care bineinteles le-am platit. o banca se numea RUF KREDIET, unde am platit in jur de 3000 euro, spun se numea deoarece acum nu mai gasesc nimic pe internet de aceasta banca, iar cealalta banca-HSBC unde am platit suma de aproximativ 700 lei. Am toate chitantele cu sumele platite, va rog sa imi spuneti ce as putea sa fac! Va multumesc anticipat.

Kruk Romania – firma de recuperare creante – date de contact (adresa, telefon, e-mail, site internet) [citeste tot]
Care este cursul de schimb aplicat la o plata pe internet in euro cu un card MasterCard in lei emis de ING? Exista si comision de conversie valutara?

Care este cursul de schimb aplicat la o plata pe internet in euro cu un card in lei emis de ING? Mi s-a spus ca este cursul MasterCard, dar nu stiu unde sa-l gasesc. Exista si un comision pentru conversia valutara? La banca mi-au spus ca nu se aplica niciun comision. Multumesc