Etichete: internet

Cum fac o reclamatie la Vodafone, pentru cost suplimentar la depasirea traficului de internet?
reclamatie factura vodafone

„Sunt studenta din Ucraina si cand încheiat contractul cu vodafone am ales un abonament de 8 euro și am avut internet în limit de 25 GB, nu am fost preîntâmpinată ca în cazul de trecerea peste acest limit sunt creditata automat cu internet la un cost diferit de abonament . După o luna de utilizare am avut o factura cu cost suplimentar în jur de 230 lei.
Am fost la un magazin vodafone Arsis și mi s-a spus ca e mai bine să trec la un abonament de internet nelimitat pentru sa nu mai am cost suplimentar . Dar ca să trec la el a trebuit oricum sa plătesc factura inclusiv cu costul suplimentar . Am plătit și m-au trecut la abonament RED 15 de 11 EURO . Am așteptat un SMS dar asa și nu a mai
venit , atunci dna de la Arsis a tipărit hârtiile, ceea ce a confirmat că am trecut la alt abonament….

După un timp de 2 săptămâni a venit un mesaj ca am un cost suplimentar de 42 EURO … iarăși m-am dus la arsis și angajatorul a spus ca factura e din cauza internetului … Am întrebat cum e posibilă treaba ? Și am arătat hârtiile unde CLAR era scris ca am
solicitat schimbarea abonamentul …. Angajatorul a spus ca nu știe din ce cauza … dar procedura nu a mai mers … apoi a chemat pe o doamnă și ea a apelat cuiva .. a introdus ceva cod … parola … In final a zis ca în data când am fost sa schimb abonamentul a fost o eroare în sistemul de vodafon și nu a funcționat corect …. în urma urmei angajatorul a spus : ,, Acum e tot ok ,,
Și mi-a venit mesaj ca să schimbat abonamentul la internet nelimitat. Am dat un apel de control și a venit mesaj ca costul suplimentar a fost de 0.00 EURO

De atunci M-am folosit liniștit de internet ȘTIIND ca am internet NELIMITAT ..
Peste 1 săptămâna am plecat în alta tara și ca să nu am cost suplimentar am dezactivat cartela . ..
M-am întors în România și ca să pot suna m-am dus la arsis să plătesc factura .. când acolo : aproximativ 420 lei !!!! …….
Am întrebat: din ce cauză ?
Dna angajatoare a insistat sa plec la un oficce de vodafon deoarece ea nu are acces la toatele datele mele …
La oficce au spus ca abonamentul să activează începând cu data de 08.01.2023 dar am schimbat abonamentul pe data de 09.11.2023 ..
…. deci am rămas păcălită …. deoarece angajatorul nu mi-a dat asa informație… a spus ca abonamentul să schimba doar după plata facturii… iar la oficce au spus ca abonamentul se va schimba după ce o sa plătesc factura în valoarea de 420 lei !!!
Dar sunt studenta , și nu am posibilitate de a plăti factura care sa format nu atât din greșeală mea cât din cauza informării incorectă ..
Oare pot face o reclamatie ? La ce pot insista ca să nu plătesc aceasta greșeală?”

Postat in data: 19 ian., 2023

In loc de o marire de internet, Vodafone mi-a facut un alt abonament, fara sa stiu. Pot sa reziliez contractul?
reclamatie vodafone

Am mers Intr un magazin Vodafone pentru a face o mărire de internet la un abonament pe care îl aveam la ei. Operatorul mi a făcut un alt abonament pe încă doi ani, lucru pe care eu nu l am cerut și nu am fost informată ca îmi va face in alt abonament pentru încă doi ani. Mi a spus ca voi primi un cod pe telefon pe care să îl transmit pentru a mi putea mări internetul .

Asta s a întâmplat în februarie 2022. Abia în luna Iulie 2022 am aflat de la un alt operator ca am contractul până în 2024 .
Am luat legătura cu cei de la Vodafone ca doresc rezilierea contractului, deoarece operatorul lor m a mințit în legătură cu el, și cu perioada contractuala,iar aceștia mi au spus ca trebuie să plătesc toată valoarea contractului pentru a putea fi reziliat.

Ce pot face în situația de față ?
Mulțumesc!

Postat in data: 12 iul., 2022

De ce nu pot sa deschid aplicatia George BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

Buna ziua. De ce nu pot deschide alicatia George imi arata cod eroare300. 9.ZVBO9mNK
Pentru actualizare de date am fost la banca de curând.
Va rog sa ma ajutati cumva. Mulțumesc

Postat in data: 05 feb., 2022

Nu pot accesa aplicatia George. Imi arata ca nu am acces la internet. De ce?
george-bcr-aplicatie

Nu pot accesa aplicația George. Îmi arată ca nu am acces la internet. De ce? Am vrut sa actualizez aplicatia etoken, dar nu
eusesc, apare cod eroare 300.9.8.klnzse6.

Postat in data: 01 feb., 2022

Am fost inselata de banci fantoma de pe internet. Ce pot sa fac?

Buna ziua, va scriu in speranta ca ma veti putea ajuta. Datorita problemelor financiare pe care le am, am apelat la doua banci ,, fantoma,, de pe internet. La solicitarile pe care le-am facut mi s-au cerut anumite comisioane inainte, pe care bineinteles le-am platit. o banca se numea RUF KREDIET, unde am platit in jur de 3000 euro, spun se numea deoarece acum nu mai gasesc nimic pe internet de aceasta banca, iar cealalta banca-HSBC unde am platit suma de aproximativ 700 lei. Am toate chitantele cu sumele platite, va rog sa imi spuneti ce as putea sa fac! Va multumesc anticipat.

Postat in data: 26 aug., 2021

Kruk Romania – firma de recuperare creante – date de contact (adresa, telefon, e-mail, site internet)

Postat in data: 23 sept., 2019

Care este cursul de schimb aplicat la o plata pe internet in euro cu un card MasterCard in lei emis de ING? Exista si comision de conversie valutara?

Care este cursul de schimb aplicat la o plata pe internet in euro cu un card in lei emis de ING? Mi s-a spus ca este cursul MasterCard, dar nu stiu unde sa-l gasesc. Exista si un comision pentru conversia valutara? La banca mi-au spus ca nu se aplica niciun comision. Multumesc

Postat in data: 25 feb., 2015