Etichete: sa

Am probleme cu aplicatia YOU BRD! Nu mai merge sa ma loghez. Ce pot sa fac?
probleme you brd

Bună ziua! Am probleme cu aplicatia you brd. Nu mi merge sa ma loghez. Îmi spune ca ultimele cifre din numărul cardului este inexistent. Mulțumesc!

Postat in data: 24 oct., 2022

Trebuie sa redepun cererea de amanare a ratelor, dupa publicarea normelor de aplicare a OUG 90/2022?

Am depus cererea de amanare rate, dupa publicarea OUG 90/2022, mai exact in data de 4 iulie 2022.
Este nevoie sa o redepun dupa publicarea normelor de aplicare a OUG 90/2022 sau ramane valabila cererea depusa initial?

Postat in data: 30 iul., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul Santander Debito?
card santander debito

Pot sa scot bani după cardul Santander in Romania dacă nu este visa?
Este card de debito

Postat in data: 30 iul., 2022

Ce inseamna sa nu ai restante la amanarea ratelor al credite?

Știți cumva ce înseamnă să nu ai restanțe în ultimele 6 luni la amânarea ratelor? Mulțumesc

Postat in data: 18 iul., 2022

Trebuie sa actualizez datele personale la banca, dacă buletinul nu se va mai schimba niciodată?
banca transilvania actualizare date personale

„Bună ziua
Am constatat recent că BT a inchis contul bancar deoarece nu am
actualizat datele de contact. Din păcate contul este al bunicii de 86
de ani și datele din buletin nu se vor schimba niciodată.
Mulțumesc”

Postat in data: 29 iun., 2022

Cum pot sa deblochez cardul Sparkasse blocat in Germania?
sparkasse cont banca

„Buna ziua, ce soluție este pentru cardul meu Sparkasse blocat anul trecut în Germania, nu cunosc limba, nu am on line bank, menționez că am cont deschis în euro la Banca Transilvania ,mulțumesc.”

Postat in data: 14 iun., 2022

De ce nu pot sa activez aplicatia You BRD?
you brd problema activare

„Bună ziua,
Am activat ultima versiune a aplicației You BRD inclusiv cu datele biometrice solicitate. Am primit mesajul că aplicația a fost
instalată cu succes, dar după ce introduc datele de autentificare aplicația se deschide pentru o fracțiune de secundă după care se închide.

Am fost la bancă și mi-au zis că problema este din setările telefonului probabil un antivirus care o închide. Am încercat toate variantele în setările telefonului și nu reușesc.

Puteți să mă ajutați cu o soluție?”

Postat in data: 11 iun., 2022

Cum pot fi ajutat sa fac un cont la Biroul de credit?
cont-birouldecredit

„De ce nu pot face cont la biroul de credite ? Îmi tot spune ca adresa de e-mail nu este valida dar e cea care o folosesc.”

Postat in data: 07 iun., 2022

Unde pot sa schimb monede straine?

„Bună ziua!
Am venit recent din Anglia și am rămas cu 14 lire în monede de câte o liră, iar băncile și casele de schimb valutar refuză să
mi le schimbe. Ce să fac?”

Postat in data: 27 mai, 2022

Vodafone mi-a facut abonament fara acordul meu de portare a numarului de telefon! Unde pot sa-i reclam?
portare vodafone reclamatie

„Buna seara. In urma refuzuli meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru al semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.”

Postat in data: 12 mai, 2022

Pot sa incasez salariul pe un card din Romania daca lucrez in Anglia?
card-george-bcr

Dacă am cont deschis în România și lucrez în Anglia pot sa încasez salariul pe acest card?

Postat in data: 30 apr., 2022

Am luat teapa cu o investitie in bitcoini BTC la Uppertrade. Pot sa recuperez banii de la Blockchain?
blockchain teapa

Am investit peste 1700 de dolari la Uppertrade din uk, care a fost inchis din nu stiu ce probleme. Dupa multe plati aiurea, cerute de brokerul cu care lucram, am refuzat sa mai fac vreo plata catre ei si miau blocat contul.

Contul meu a ajuns la Blockchain.com. Ei miau cerut lichiditati 10 % din valoarea fondului meu, dar nu sunt dispus sa fac
aceasta plata pina nu primesc niste raspunsuri, sa imi dati niste indrumari ce si cum sa fac.
multumesc, astept raspuns.

Postat in data: 18 mart., 2022

Cum pot sa schimb ROBOR cu IRCC, sa-mi scad rata la credit?
IRCC si ROBOR evolutie

„Pot sa renunt la dobanda ROBOR si sa trec la IRCC, ca sa am o rata mai mica la credit?”

Postat in data: 07 mart., 2022

Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?
card avantaj inchidere

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

Postat in data: 04 mart., 2022

Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi IFN-urile?

Citesc mereu pe site-ul tau despre banci. Ar fi fain sa faceti un video sa explicati pas cu pas care este dobanda legala la banci si ifn. Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi? Pe bnr nu vad sau nu inteleg ce scrie.

Postat in data: 19 feb., 2022

Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

Postat in data: 23 ian., 2022

De ce nu pot sa activez aplicatia YOU BRD?
youbrd-aplicatie

Nu imi mai merge sa activez aplucatia YOU BRD, imi da eroare dupa ce bag cnp si nr de de telefon, imi zice ,,ups eroare, incercati mai tarziu,,. Ce pot sa fac?

Postat in data: 21 ian., 2022

Pot sa-mi instalez aplicatia myBRD Mobile pe noul telefon fara sa merg la banca?
Probleme aplicatie myBRD

Bună dimineața am și eu o întrebare. Vreau sa îmi instalez aplicația My BRD mobile pe noul telefon, și nu pot ajunge la bancă pentru ca să sucursala de la noi sa închis și alta este la 30 km și mai am și bebe mic. Oare ma puteți ajuta dumneavoastră?

Postat in data: 13 dec., 2021

Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?
etoken bcr

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

Postat in data: 21 oct., 2021

Cum pot sa verific daca figurez ca girant sau daca am un credit?
Stergere Biroul de Credit

Cum pot să verific dacă figurez ca girant pentru cineva (la vreo bancă sau CAR), sau dacă există un credit pe numele meu?
Mulțumesc!

Postat in data: 10 oct., 2021