Tag Archives: sa

portare vodafone reclamatie
Vodafone mi-a facut abonament fara acordul meu de portare a numarului de telefon! Unde pot sa-i reclam?

„Buna seara. In urma refuzuli meu de a face abonament si a-mi porta numarul la cei de la Vodafone, acestia au convenit contrar si mi-au facut abonament fara a trimite prin curier contractul pentru al semna, fara a trimite telefonul care facea parte din abonament si fara a trimite cartela pentru portare. In momentul de fata mi-au blocat numarul de telefon de trei zile, pentru a face portarea. Dupa numeroase sesizari si convorbiri telefonice cu ei si promisiunea ca vor anula totul, tot nu s-a rezolvat nimic. In acest moment eu nu pot beneficia de telefonul meu. Tot ce au facut a fost in mod abuziv, fara acordul meu. Practic m-au furat. Doresc sa merg m-ai departe pe cale legala si sa-mi plateasca daunele pe care le suport de trei zile fara telefon. Doresc sa ma indruma-ti catre organele competente. Va multumesc.”

card-george-bcr
Pot sa incasez salariul pe un card din Romania daca lucrez in Anglia?

Dacă am cont deschis în România și lucrez în Anglia pot sa încasez salariul pe acest card?

blockchain teapa
Am luat teapa cu o investitie in bitcoini BTC la Uppertrade. Pot sa recuperez banii de la Blockchain?

Am investit peste 1700 de dolari la Uppertrade din uk, care a fost inchis din nu stiu ce probleme. Dupa multe plati aiurea, cerute de brokerul cu care lucram, am refuzat sa mai fac vreo plata catre ei si miau blocat contul.

Contul meu a ajuns la Blockchain.com. Ei miau cerut lichiditati 10 % din valoarea fondului meu, dar nu sunt dispus sa fac
aceasta plata pina nu primesc niste raspunsuri, sa imi dati niste indrumari ce si cum sa fac.
multumesc, astept raspuns.

IRCC si ROBOR evolutie
Cum pot sa schimb ROBOR cu IRCC, sa-mi scad rata la credit?

„Pot sa renunt la dobanda ROBOR si sa trec la IRCC, ca sa am o rata mai mica la credit?”

card avantaj inchidere
Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi IFN-urile?

Citesc mereu pe site-ul tau despre banci. Ar fi fain sa faceti un video sa explicati pas cu pas care este dobanda legala la banci si ifn. Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi? Pe bnr nu vad sau nu inteleg ce scrie.

Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

youbrd-aplicatie
De ce nu pot sa activez aplicatia YOU BRD?

Nu imi mai merge sa activez aplucatia YOU BRD, imi da eroare dupa ce bag cnp si nr de de telefon, imi zice ,,ups eroare, incercati mai tarziu,,. Ce pot sa fac?

Probleme aplicatie myBRD
Pot sa-mi instalez aplicatia myBRD Mobile pe noul telefon fara sa merg la banca?

Bună dimineața am și eu o întrebare. Vreau sa îmi instalez aplicația My BRD mobile pe noul telefon, și nu pot ajunge la bancă pentru ca să sucursala de la noi sa închis și alta este la 30 km și mai am și bebe mic. Oare ma puteți ajuta dumneavoastră?

etoken bcr
Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

Stergere Biroul de Credit
Cum pot sa verific daca figurez ca girant sau daca am un credit?

Cum pot să verific dacă figurez ca girant pentru cineva (la vreo bancă sau CAR), sau dacă există un credit pe numele meu?
Mulțumesc!

george-aplicatie-amprenta-logare
Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?

Buna seara ,astăzi am încercat sa îmi fac plata cu telefonul din aplicația george și mi-au cerut parola de la etoken si atunci mi-am dat seama că am uitat-o. cum as putea să o recuperez ?

raiffeisen-bank-reclamatie-refinantare-credit
Pot sa scot alocatia de pe cardul Raiffeisen, daca ghiseele s-au desfiintat?

Alocatia fiului meu intra pe un card Raiffaisen Bank, nici un alt venit doar alocatia. de câteva luni când vreau sa scot alocatia pe display-ul bancomatului scrie – 250 RON. am scos alocatia de la ghișeul băncii doar ca Raiffaisen Bank de la Tg jiu de luna aceasta nu mai are ghișeu de ridicat bani asa mi sa spus. nemaiputand ridica banii de la ghișeu, dacă încerc sa scot de la bancomat mi se opresc cei 250 de lei ? Și dacă da, ce este de făcut. Va multumesc

credius-telefon-email-reclamatie
Credius nu vrea sa-mi reesaloneze creditul, pentru a plati o rata mai mica. Ce pot sa fac?

Bună seara,
Am făcut împrumut la credius în 2020 în valoare de 16000 lei, le-am achitat în fiecare luna rata 1800 lei, iar de 6 luni le dau mai puțin în jur de 1000 lei pe luna, bineînțeles ca am acumulat întârzieri și penalități și ff multe telefoane cu amenințări de executare silită. Am făcut un email la ei acum o luna și am solicitat o reeșalonare a creditului pt a plăti mai puțin pe luna, nu au răspuns, dar am primit telefoane de amenințări cu poprire pe salariu. Îmi puteți da un sfat cum sa procedez?

george-aplicatie-amprenta-logare
Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala! Ce trebuie sa fac?

Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala, ce trebuie sa fac?

Pot sa fac rambursarea anticipata a creditului dupa amanarea platii ratelor?

Bună ziua! Am luat un credit de la Credius de 6000 de lei, pe perioada pandemiei am făcut amânare de plată, am început sa plătesc și le-am cerut sa fac rambursare anticipata iar ei mi au cerut 13.800 lei. Ce pot face?