Trebuie sa actualizez datele personale la banca, dacă buletinul nu se va mai schimba niciodată?

banca transilvania actualizare date personale

„Bună ziua
Am constatat recent că BT a inchis contul bancar deoarece nu am
actualizat datele de contact. Din păcate contul este al bunicii de 86
de ani și datele din buletin nu se vor schimba niciodată.
Mulțumesc”

Actualizarea datelor personale la Banca Transilvania, precum și la alte bănci, este obligatorie și se face periodic, chiar dacă buletinul nu se va mai schimba niciodată. Este o cerință legala impusă atât bancilor cât și clienților acestora.`

`Iata ce spune Banca Transilvania:

„Actualizarea datelor este o cerinta legala privind cunoasterea clientilor, fiind un proces obligatoriu atat pentru noi cat si pentru tine.

Pentru a beneficia in continuare de serviciile bancare, este nevoie sa accepti invitatiile noastre de a-ti actualiza datele online sau intr-o agentie BT.

Chatbot-ul Ino este gratuit si te ajuta sa iti actualizezi datele simplu si rapid. Il gasesti pe site, in ferestra de dialog din pagina principala / homepage.”

Banca Transilvania

De aceea, va sfătuiesc sa va actualizați datele personale la Banca Transilvania, recomandarea mea fiind sa recurgeți la canalele de comunicat online (pe site-ul băncii).

Va rog sa reveniti la mine dacă aveți probleme cu actualizarea datelor personale la Banca Transilvania.

7 × 9 =