Pot sa scot alocatia de pe cardul Raiffeisen, daca ghiseele s-au desfiintat?

raiffeisen-bank-reclamatie-refinantare-credit

Alocatia fiului meu intra pe un card Raiffaisen Bank, nici un alt venit doar alocatia. de câteva luni când vreau sa scot alocatia pe display-ul bancomatului scrie – 250 RON. am scos alocatia de la ghișeul băncii doar ca Raiffaisen Bank de la Tg jiu de luna aceasta nu mai are ghișeu de ridicat bani asa mi sa spus. nemaiputand ridica banii de la ghișeu, dacă încerc sa scot de la bancomat mi se opresc cei 250 de lei ? Și dacă da, ce este de făcut. Va multumesc

Daca Raiffeisen Bank a inchis ghiseele din unitatea din orasul dumneavoastra, atunci ar trebui sa puteti scoate alocatia de pe card, chiar daca aveti poprire pe card.

Alocatiile si indemnizatiile copiilor nu pot fi retinute pentru niciun fel de datorii, conform legii.

Daca nu puteti retrage banii de pe card, trimiteti o reclamatie in acest sens la Raiffeisen Bank, in care sa le cereti sa va permita accesul la bani de la bancomate.

Va rog sa reveniti la mine daca sunt probleme cu retragerea banilor aferenti alocatiei de pe cardul Raiffeisen.

9 − 1 =