Care este procedura pentru amanarea ratelor la Unicredit?

Bună ziua! Care este procedura pentru amânarea ratelor la unicredit? Mulțumesc.

Pentru amanarea ratelor la Unicredit, trebuie sa sunati la telefon 021.200.20.80 si sa trimiteti un email la adresa: infocenter@unicredit.ro.

Daca nu reusiti sau aveti probleme, reveniti la mine.

Iata anuntul bancii cu privire la amanarea ratelor: „UniCredit a implementat un set de măsuri menite să ajute clienții pe parcursul acestei perioade dificile, care pot presupune, în funcție de solicitarea clienților persoane fizice și de fiecare situație în parte, inclusiv amânarea ratelor la credite.

În acest sens, clienții care deja parcurg o perioadă dificilă cauzată de contextul actual pot să contacteze UniCredit la numărul de telefon 021.200.20.80, de luni până vineri, între 9.00 – 17.00.

Pentru clienții IMM cu facilități de credit în derulare, care sunt temporar afectați de Covid-19 și vor solicita suport, UniCredit a implementat un flux rapid de decizie pentru a găsi cea mai potrivită soluție, în termene scurte.

Colegii nostri sunt disponibili 24/24

+4021 200 2020 (apel cu tarif normal din orice retea fixa Telekom Romania)

*2020 (apel cu tarif normal din retelele mobile)

E-mail: infocenter@unicredit.ro”

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru amanarea ratei.

2 raspunsuri la “Care este procedura pentru amanarea ratelor la Unicredit?

1. Sabau Sorin

Am amânat ratele 6 luni și astăzi când am fost sa fac o refinanțare am rămas perplex.Am fost raportat la biroul de credit exact lunile cand am amânat ratele.Bravo uncredit

1. Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Amanarea ratelor se raporteaza la Biroul de Credit de catre toate bancile, nu doar Unicredit, insa acest lucru nu ar trebui sa va impiedice sa faceti o refinantare. Sfatul meu e sa trimiteti o reclamatie, in scris, la Unicredit, cu privire la problemele intampinate la refinantare. Reveniti apoi la mine cu raspunsul bancii, pentru a vedea ce se poate face in continuare.

7 × = 49