Internet banking

Cum schimb PIN-ul la Smart mobile si la Smart Token?

Cum schimb PIN-ul la Smart mobile și la Smart Token?

Postat in data: 11 feb., 2022

Nu pot accesa aplicatia George. Imi arata ca nu am acces la internet. De ce?
george-bcr-aplicatie

Nu pot accesa aplicația George. Îmi arată ca nu am acces la internet. De ce? Am vrut sa actualizez aplicatia etoken, dar nu
eusesc, apare cod eroare 300.9.8.klnzse6.

Postat in data: 01 feb., 2022

Care sunt regulile pentru schimbarea codului PIN la aplicatia Smart Mobile Raiffeisen?
raiffeisen-smart-mobile-banking

Buna ziua. Am urmatoarea problema cu aplicatia Smart Mobile a Raiffeisen. La cateva luni trebuie sa schimb PIN-ul si tot bajbai sa aleg cifrele potrivite, pentru ca deseori nu ma lasa sa aleg care cifre le vreau eu. Am cautat pe site-ul Raiffeisen dar nu am gasit un ghid privind schimbarea PIN-ului, care sa ne spuna cand trebuie schimbat PIN-ul si de ce, ce cifre pot fi alese pentru PIN, care cifre nu pot fi introduse. De exemplu, cele succesive, precum 123456 sau cele identice 000000.

Postat in data: 27 ian., 2022

Cum ma conectez la aplicatia YOU BRD daca mi-am schimbat telefonul?
youbrd-aplicatie

Cum pot sa ma conectez la aplicația BRD pe telefon dacă numai am același număr de telefon?
Va rog să-mi răspundeți e foarte important pentru mine.
va mulțumesc anticipat:)

Postat in data: 26 ian., 2022

Mi-am uitat parola etoken BCR. Cum pot seta alta parolă?
etoken bcr

Mi-am uitat parola etoken. Cum pot seta altă parolă?

Postat in data: 08 ian., 2022

Pot sa-mi instalez aplicatia myBRD Mobile pe noul telefon fara sa merg la banca?
Probleme aplicatie myBRD

Bună dimineața am și eu o întrebare. Vreau sa îmi instalez aplicația My BRD mobile pe noul telefon, și nu pot ajunge la bancă pentru ca să sucursala de la noi sa închis și alta este la 30 km și mai am și bebe mic. Oare ma puteți ajuta dumneavoastră?

Postat in data: 13 dec., 2021

Cum se reactiveaza aplicatia eToken BCR?
etoken-bcr-aplicatie

Salut, exista și o modalitate de reactivare etoken și george fără a aștepta să fii transferat? Exista înainte, tot prin telefon, sa introduci cnp și se rezolva.

Postat in data: 19 nov., 2021

Cum descarc aplicatia YOU BRD in calculator/laptop?
youbrd-aplicatie

Cum descarc aplicatia YOUBRD in calculator/laptop?

Postat in data: 12 nov., 2021

Cand si unde trebuie sa introduc codul de 4 cifre din tokenul BCR in aplicatia George?
cod-etoken-george

Bună ziua! De aprox. 10 zile am fost la o sucursală BCR ptr. instalarea aplicației GEORGE pe laptop.

Am primit un Diapozitiv Token, am fost și instruită cum să folosesc dispozitivul, și un contract care conține Codul de Utilizator.

Pe aplicatia instalată https://login.bcr.ro/users/login, trebuie să urmez următorii pași:

1) la COD TOKEN/eTOKEN complectez codul primit de la Banca BCR

2) Apas tasta ON de pe Token,

3) Apas tasta 1

4) Complectez cu codul generat la căsută solicitată!

INTREBARE: Când trebuie să INTRODUC CODUL din 4 cifre pe Token? Am încercat după pasul 2): ON și după pasul 3) Tasta 1. Tokenul nu generează nici un cod! Deocamdată nu mă descurc și am mare nevoie de urmărirea contului de acasă, de pe laptop. Mulțumesc anticipat!

Să aveți o zi excelentă!

Postat in data: 10 nov., 2021

De ce nu merge aplicatia my BRD?
Probleme aplicatie myBRD

Buna seara! De azi dupa amiaza nu mi-a mers aplicatia my brd. Nu am putut face plati si acum cand incerc sa intru imi spune ca a expirat sesiunea ma pune sa inteoduc cnp si nr de tel, imi trimite un cod de securitate care e transmis pe nr meu de tel, il tastez si ramane blocata aplicatia. Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea acestei prob.

Postat in data: 08 nov., 2021

Nu merge aplicatia YOU BRD! Ce pot sa fac?
you-brd-aplicatie

Buna ziua, nu îmi merge aplicația, You BRD, după ce îmi introduc parola nu mi se incarca contul, nu îmi afișează suma. Parola este corecta și o pot introduce, dar după ce intru in cont pe „Home/Acasa” apare Mesajul de eroare este Ups.. cont favorit
indisponibil. Încearcă din nou. Și dedesubt sub mesajul de eroare apare butonul roșu cu” reîncarcă”. Oricât aș apasă reîncarcă
nu îmi reîncarcă datele. Menționez că în urma cu câteva ore mergea și puteam sa îmi văd suma pe care o am. Ce pot face. Este
necesară ștergerea și reinstalarea aplicației?

Postat in data: 08 nov., 2021

Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George, fara sa sun la BCR?
george-bcr-aplicatie

Cum aflu numele de utilizator la aplicația George, fără sa sun la BCR?

Postat in data: 07 nov., 2021

Mi-am schimbat telefonul in strainatate si nu mai pot folosi aplicatia George. Ce trebuie sa fac?
george-aplicatie-amprenta-logare

Nu mai pot folosi aplicația George am schimbat telefonul și acum trebui sa primesc un sms cu codul pe telefon . Problema este ca eu sunt în străinătate și nu am cum sa primesc sms pe numărul de România.
Cum pot rezolva aceasta problema. Mulțumesc frumos

Postat in data: 21 oct., 2021

Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?
etoken bcr

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

Postat in data: 21 oct., 2021

Cum activez aplicatia YOU BRD?
you-brd-aplicatie

De o luna încerc sa îmi fac aplicația Brd, și mereu îmi apare „ups,a intervenit o eroare”. Am fost la bancă și mi s a spus sa o
fac singura

Postat in data: 16 oct., 2021

Aplicatia BT Pay nu functioneaza. Ce pot sa fac?
bt-pay-probleme

Bună seara! Ajutoooor! Nu mai funcționează aplicația BT PAY. Puteam sa fac plata, dar nu mai puteam sa vizualizez soldul sau altele. Am fost la banca. Au spus sa dezinstalez si sa instalez din nou, dar nimic. Acelasi mesaj ups…..Va rog o solutie! Mulțumesc! De patru zile tot dezinstalez si instalez.

Postat in data: 12 oct., 2021

Trebuie sa merg la o unitate BCR pentru activarea aplicatiei George?
george-aplicatie-amprenta-logare

Detin un Token fizic care este nefunctional si de care nu ma mai pot folosi pentru logare la aplicatia George BCR in scopul accesarii conturilor personale si efectuarii diferitelor operatiuni specifice aplicabile.

In scopul logarii la George BCR am descarcat pe telefonul mobil aplicatiile George si eToken BCR. Pentru activarea aplicatiei eToken am urmat pasii procedurii recomandate, utilizand user-ul obisnuit de acces in George, seria si numarul cardului de identitate. Tentativele repetate de activare ale aplicatiei eToken au ramas fara succes. Dupa intoducerea datelor solicitate am primit urmatorul mesaj de eroare:

111.1476.1.-9203

Mesajele e-mail transmise BCR pe 18.08.2021 si 01.09.2021, in care am expus situatia relatata mai sus, au ramas fara raspuns, in pofida asigurarilor primite din partea BCR. De asemenea, informatiile/indicatiile primite telefonic la numarul
*2227 nu m-au ajutat sa rezolv problema.

Mentionez ca informatiile regasite pe site-ul George BCR pentru activarea aplicatiei eToken pe telefonul mobil sant succinte, induc parerea ca activarea se poate efectua fara deplasarea la sediul vreunei sucursale, cu un minim de date disponibile beneficiarului si fara conditionari privind detinerea, functionarea/ nefunctionarea sau necesitatea predarii prealabile a dispozitivului fizic Token catre BCR.

Cu respect, va rog sa aveti amabilitatea sa imi furnizati clarificari informatii privind posibilitatea rezolvarii situatiei relatate.

Postat in data: 10 oct., 2021

Cum pot accesa aplicatia George daca mi-am schimbat telefonul?
card-george-bcr

Bună ziua, am făcut card george, dar nu ma mai pot loga, deoarece nu mai am acel număr de telefon cu care am făcut cardul atunci. Ma puteți ajuta sa îmi recuperez cardul? Nu mai pot întra în aplicație. Va rog frumos.

Postat in data: 06 oct., 2021

Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

Buna seara ,astăzi am încercat sa îmi fac plata cu telefonul din aplicația george și mi-au cerut parola de la etoken si atunci mi-am dat seama că am uitat-o. cum as putea să o recuperez ?

Postat in data: 11 sept., 2021

Cum activez etoken BCR?
etoken bcr

Bună ziua. vreau sa activez etoken bcr su nu îmi da cod prin sms și nici la nr de tel nu raspunde nimeni .ajutați ma va rog

Postat in data: 11 sept., 2021