Ce fac daca banca mi-a infiintat poprire pe conturi, desi mi se opresc bani din salariu pentru alta executare silita?

Am primit mesaj prin mail de la popriri Raiffeisen ca pe conturile mele s-a infiintat o poprire dispusa de executorul judecatoresc.

Am incercat sa iau legatura cu dnii executori dar nu am reusit.

Am fost executata silit si am poprire pe salariu prin alt executor, care ma executa ptr creanta ramasa de la vanzarea casei, creanta cesionata catre o firma de recuperare creante cu care sunt in proces pentru valoarea creantei.

Cam atat astept de la dvs o mana de ajutor…ptr aceasta speta….

Multumesc anticipat.

Raiffeisen Bank poprire contStimata doamna,

Procedura executorilor judecatoresti este de a face proprirea atat la angajator cat si la bancile unde aveti deschise conturi.

Din acest motiv, banca va blocheaza contul, chiar daca vi s-a retinut deja suma poprita la locul de munca, intrucat, spun bancile, in contul respectiv ar putea intra sume de bani si din alte surse, nu doar din salariu.

De aceea, va sfatuiesc sa luati legatura cu banca si sa-i transmiteti dovada retinerii banilor popriti de catre angajator si sa-i solicitati sa vi se elibereze restul sumei din salariu.

Daca doriti si alte informatii sau aveti nevoie de ajutorul meu in rezolvarea problemei, va rog sa reveniti.

9 × 6 =