Ce mi se poate intampla daca nu mai pot sa achit creditul?

Am si eu un credit facut la Unicredit, si nu mai am posibilitatea sa il achit. Ce mi s-ar putea intampla, in situatia in care eu nu am nimic pe numele meu, si in cazul ca eu ma angajez din nou peste ceva timp ar putea sa imi pun? oprire pe salariu daca am un cont la alta banca???

unicredit-restanta-credite

unicredit-restanta-credite

Chiar daca nu aveti nimic pe numele dumneavoastra, banca poate initia, conform legii, procedura de executare silita, iar executorul judecatoresc va identifica bunurile sau sumele de bani pe care le veti detine la un moment dat, pentru a le retine in vederea achitarii datoriei.

De asemenea, vi se poate pune poprire pe conturi si pe salariu, in momentul in care va angajati.

In plus, veti fi raportata la Biroul de Credit, astfel ca timp de patru ani dupa ce veti achita datoria veti avea probleme in obtinerea unui nou imprumut in viitor.

De aceea, sfatul meu este sa mergeti la banca si sa discutati problema dumneavoastra, astfel incat sa gasiti o solutie de rezolvare a acesteia, precum amanarea platii ratei sau semnarea unui angajament de plata in vederea achitarii datoriei, atunci cand veti putea.

Reveniti va rog la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema, ca sa va ajut.

8 × = 8