Tag Archives: Nu

nu functioneaza you brd
Aplicatia YOU BRD nu functioneaza! Ce pot sa fac?

După nenumărate vizite la bancă sau discuții cu agenții de la call center aplicația YOU BRD nu funcționează… În momentul în care încerc să activez aplicația, trec de proces (buletin, face scan), dar după introducerea numărului de telefon (în mod corect,
prefixul fiind deja notat) întâlnesc o eroare “Ups, s-a produs o eroare încercați mai târziu”…

La banca, aproximativ aceeași problema, tot fără acces la aplicație, agentul bancar reușește sa activeze aplicația, primesc și o confirmare, dar am acces la aplicația doar până în momentul închiderii acesteia; este foarte bizar…

După închiderea aplicației sau după ce este pusă “în bară” nu mai funcționează, mereu îmi apare să încep/reîncep procesul de activare.

Aplicația a fost actualizata, dezinstalată, instalată din nou, telefonul actualizat, totuși aplicația nu funcționează; menționez că folosesc sistemul IOS (IPhone 14 plus).
Până în prezent nici un agent bancar sau un agent call center nu a fost capabil să-mi ofere o explicație sau soluție.

Sper să mă puteți ajuta cu un răspuns, deoarece mă gândesc serios să colaborez cu altă bancă.

you brd problema token
You BRD nu merge, spune ca a expirat tokenul. Ce pot sa fac?

You Brd e cea mai prosta aplicatie. am sters-o si am reinstalat-o de nu stiu cate ori . daca intri de mai multe ori pe zi zice ca a expirat tokenul si trebuie reinstalata. e de rahat.
am sunat si la ei si spun acelasi lucru: sa stergi si sa reinstalezi.
am si alta aplicatie de banca de la ING si niciodata nu am patit asa ceva.

you brd problema token
Nu merge aplicatia YOU BRD, problema generala. Cand se va remedia?

De azi dimineata aplicatia you.brd este indisponibila!!!!Solicit urgent solutionare!!!Am plati de facut! Cine suporta prejudiciile?!

Problema generala, m-au sunat din call center, nu merge aplicatia you.brd 🙄, se lucreaza la remedierea situatiei 🙄🙄🙄, am inteles ca din data de 22.11.2022 a aparut aceasta problema.
Aveti idee cand se va remedia sau ce pot face pentru a face platile care au scadenta in aceasta perioada?

probleme you brd
De ce nu mai pot intra pe aplicatia YOU BRD?

Bună ziua. De ce nu mai pot intra pe aplicația you brd?

probleme you brd
Nu merge sa fac selfie la portret pentru a reinstala aplicația you brd. Ce pot sa fac?

Nu merge sa fac selfi la portret pentru a reinstala aplicația you brd. Ce pot sa fac?

probleme you brd
De ce trebuie sa reiau pasii pentru activarea aplicatiei YOU BRD?

Am activat aplicatia You BRD dar dupa aproximativ 1 saptamana trebuie sa reiau pasii, pare absurd sincer daca e nevoie de asa ceva la fiecare saptamana.
Care este motivul reluarii ancestor pasi care oricum au durat foarte mult.
O zi buna!

probleme you brd
De ce YOU BRD merge atât de prost?!

De ce YOU BRD merge atât de prost??!! De ce când se fac lucrările
mentenanța aceasta aplicație trebuie dezinstalata si reinstalata??
De ce trebuie sa te duci la banca ca sa activezi YOU BRD dacă nu
dorești prelucrarea datelor tale biometrice? Ce te faci dacă ești
la mare distanță de o agenție BRD si ai nevoie sa faci operațiuni
care necesita sa-ți vizualizezi contul/ conturile si nu poți activa
YOU BRD???!!!

Este oare o aplicație pentru sicanarea clienților
băncii sau doar o aplicație proasta, copiata prost după alții si
pe care “marii” IT- sti ai băncii nu- i dau de capăt si nu pot
face mentenanța pana nu zăpăcesc YOU BRD mai rău?? Oricum nu se
potrivește cu sloganul: internet Banking când si cum vrei tu!!!

Am dreptul la o parte din imobil, daca nu figurez in contractul de credit impreuna cu partenerul?

Am un credit imobiliar contract pe mine ca persoana singura! Partenerul de viața a contribuit la achiziționarea imobilului si acum ar dori sa fie si el coproprietar sau sa fie evidențiat undeva ca are dreptul la o parte din acest bun! Banca spune ca nu este posibil? Exista totuși vreo posibilitate fără a refinanța creditul, păstrând același contract in continuare!

Aplicatiile myBRD si YOU BRD nu merg pe reteaua mobila, doar pe wifi. Cum pot remedia problema?

Aplicatia my brd dar si you brd nu merg atunci cand sunt la conectat reteaua mobila, ele merg doar atunci cand sunt conectat la wi-fi! Imi poate spune cineva cum pot remedia aceasta problema?

nu functioneaza you brd
Nu merge activarea aplicatiei YOU BRD, imi da eroare. Ce pot sa fac?

Bună seara. Incerc sa activez aplicatia de 3 saptamani , am incercat prin ambele metode: am fost la banca si nu s a putut activa , aparea eroare tehnica , dar de asemenea, aceeasi eroare o primesc si in momentul in care incerc sa o activez singura cu fotografierea buletinului. Ma puteti ajuta va rog?

nu functioneaza you brd
Din ce cauza nu merge aplicatia YOU BRD?

Nu merge aplicatia you brd e imposibil asa cva remediati problema. Din ce cauza nu merge aplicatia de cateva luni am dezinstalato si am instalato din nou am parcurs pasi dar degeaba sa va fie rusine BRD ca noi platim pt aplicatie.

nu functioneaza you brd
Cand accesez aplicatia you brd apare „Eroare incarcare”. Ce se intampla?

Cand accesez aplicatia you brd apare „Eroare incarcare”. Ce se intampla?

probleme you brd
Am probleme cu aplicatia YOU BRD! Nu mai merge sa ma loghez. Ce pot sa fac?

Bună ziua! Am probleme cu aplicatia you brd. Nu mi merge sa ma loghez. Îmi spune ca ultimele cifre din numărul cardului este inexistent. Mulțumesc!

biroul-de-credit-inregistrare-cont
Cum aflu daca sunt sau nu in Biroul de Credit?

Așa dori sa aflu daca sunt in biroul de credit. Ce trebuie sa fac?

reclamatie raiffeisen
Nu primesc SMS pentru activarea Smart Token Raiffeisen. Ce pot sa fac?

Am o problemă cu Raiffeisen Ro. Mama mea are un cont la ei, și este domiciliată în Canada. Raiffeisen condiționează accesul la online banking de folosirea unui Smart Token. Activarea acestui Smart Token se face prin introducerea în aplicație a unui pin trimis de Raiffeisen prin SMS la numărul de telefon al contului respectiv.

De câte ori am încercat, nu primim acest SMS. Motivul pe care îl suspectez este că Raiffeisen trimite un SMS SHORT CODE, care este diferit de un SMS (LONG CODE) normal folosit între persoane reale.

Acest SMS SHORT CODE nu poate fi livrat într-o altă țară, cel puțin nu în Canada.

Raiffeisen nu oferă nici o alternativă acestui SMS, de ex, ar putea oferi alternativa de a trimite pin-ul printr-un apel vocal. Ca rezultat, Raiffeisen blochează accesul la online banking unui client al lor domiciliat în străinătate. Asta nu mi se pare ok.

Puteți sugera vreo cale acțiune? Există o autoritate în România care poate interveni? Raiffeisen nu a răspuns solicitării noastre.

Ce inseamna sa nu ai restante la amanarea ratelor al credite?

Știți cumva ce înseamnă să nu ai restanțe în ultimele 6 luni la amânarea ratelor? Mulțumesc

IRCC si ROBOR evolutie
Trecerea la IRCC nu ne afecteaza intr-un fel in viitor?

Buna ziua, aceasta trecere la ircc, nu ne afecteaza intr’un fel in viitor? Nu e plin de surprize si acest ircc sa aiba o crestere ca si roborul? E bine sa trecem la ircc dar poate dam peste alte dobanzi ascunse si iar nu stim pe unde sa scoatem camasa.
Multumesc.

card avantaj inchidere
Vreau sa inchid cardul Avantaj, dar nu mai e nicio sucursala. Cum procedez?

Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj si cum in tot judetul Valcea nu mai aveti nici o sucursala,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez, CA-MI ESTE IMPOSIBIL SA AJUNG IN VREO ALTA SUCURSALA DIN ALT JUDET!

Sunt posesoarea unui CARD AVANTAJ, a carei data de expirare a fost 12/2019, Intrucat in judetul Valcea nu mai aveti sucursala unde sa pot solicita eliberarea unui nou card, ma vad nevoita sa solicit inchiderea efectiva a contului, pt a evita plata comisionului de administrare cont, plata nejustificata atata timp cat nu pot folosi cardul.

Multumesc, o zi frumoasa!

aplicatia_George-autentificare
Nu functioneaza aplicatia George. Ce pot sa fac?

Nu funcționează aplicatia George, imi da mesaj ca nu am internet desi am internet nelimitat. Ce pot sa fac?

reclamatie-flanco
Datoriile se sterg dupa 3 ani, daca nu se pot recupera banii?

Buna ziua. Am avut un credit luat prin Flanco in 2012 pt niște bunuri, am plătit o parte din credit pana prin 2014, dar rămânând fără servici la aceea vreme nu am mai putut plăti restul creditului, aproximativ jumătate fiind plătit…aproximativ 2000 de lei, valoarea creditului fiind de 4000. Anul asta am trecut pe la banca sa verific dacă mai am contul deschis la banca și mi-au spus ca am proprire pe cont in valoare de 4000 de lei. Locuiesc in străinătate din 2016 iar ratele au rămas neplătite. Știam ca dacă nu se pot recupera sumele de bani după 3 ani, datoriile se șterg…dar se pare ca după ce s-a predat datoria de la Flanco către diverse firme de recuperatori, datoria e încă acolo.
Trebuie sa apelez la avocați pt a scapă de proprietarul pe cont?
Mulțumesc.