Etichete: reclamatie Revolut

Banii nu au mai ajuns, desi am primit dovada platii! Ce pot sa fac?

„Bună ziua.
Va intreb in calitate de persoana juridica.
Am onorat unei firme o comanda de uși pt mobila. Firma respectiva mi-a trimis o dovada a platii facturii aferente comenzii,si a trimis soferul sa ridice marfa. Problema este ca banii nu au mai ajuns in contul firmei mele si firma respectiva nu imi mai raspunde. Ce pot sa fac?
Transferul cu dovada platii a fost facut din revolut catre raiffeisen.”

Postat in data: 17 apr., 2024

Am retras banii din bancomat, dar nu i-am primit. Ce trebuie sa fac?
banccomat-euronet-reclamatie

„Salut, am retras si eu suma de 750 de lei dintr-un atm EuroNet din Iasi dar banii nu i-am primit si eu au fost luati din contul meu revolut”

Postat in data: 27 mart., 2024

Pot sa recuperez banii din Coinbase la un bancomat Bitcoin?
Matrollo inselatorie

„Buna ziua. Cazul meu seamana puțin cu cel al d-lui cu Gap Invest și Coinbase. Eu doar am trimis banii pt investiții dar a doua zi am căutat despre firma și am descoperit că sunt firme scam . Nu am
vrut sa facă nici o tranzactie și am vrut sa mă retrag. M-au ametit in fel și chip să fac alt cont la alta banca sa primesc banii, că pe revolut de unde ii trimisesem se percep taxe , tot felul de chestii
care au început să nu se lege .

Apoi voiau date legate de cardul bancar de unde am trimis banii in revolut că sa sincronizeze nu știu
ce cod de client cu ce au ei …nu am mai răspuns . Acum primesc un apel de la cineva care spune că este de la DNSC și că i-ar fi prins pe cei de la Gap și că banii sunt băgați în Coinbase iar eu că
sa pot sa ii recuperez trebuie sa caut un bancomat Bitcoin în alt oraș căci la noi aici nu avem, și sa merg acolo sa ii scot .

Cum pot verifica și care ar fi procedura in cazul acesta ? Mi s-a părut dubioasa puțin și acesta poveste. De ce ar trebui sa mă mai feresc…menționez că a mai spus că voi avea nevoie de buletin acolo
deși nu prea înțeleg de ce. Dacă mă puteți ajuta sa înțeleg mai bine toată această nebunie va rog…” Mulțumesc!

Postat in data: 09 mart., 2024

Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

„Mi-am transferat de pe Revolut o suma de bani pe cardul Raiffeisen pe data de 16.12. 2023 și nu mi-au intrat banii nici pana în ziua de azi..ce pot face ?”

Postat in data: 02 ian., 2024

Pot sa primesc euro in contul Revolut de lei?
reclamatie revolut

„Bună ziua,dacă cineva mi-a trimis euro in contul meu de lei de revolut îi primesc? Și în cât timp? Specific că persoana care mi-a trimis euro nu are revolut…sunt sanse sa ii primesc totuși?”

Postat in data: 10 nov., 2023

In cat timp imi intra banii in Revolut din aplicatia BT?

„Am lăsat nr de cont în lei din aplicația revolut pentru a-mi transfera bani din aplicația BT in cat timp imi vor intra banii in contul meu de lei din aplicația revolut? Multumesc!”

Postat in data: 27 sept., 2023

Cum se face un transfer din Anglia pe un card Revolut?
transfer revolut

„Buna ziua ! Ca sa imi transfere bani din Anglia pe un card Revolut Standard( al meu ) cum se procedeaza ? Eu sunt la inceput si nu prea inteleg.Va multumesc”

Postat in data: 29 aug., 2023

Cand intra banii cu un transfer instant in lei Banca Transilvania – Revolut, sambata?

„Bună ziua dacă transfer de la Banca Transilvania pe revolut instant în cât timp întra dacă este făcut transferul în lei dacă este sanbata!”

Postat in data: 16 iul., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

„Am făcut un transfer de pe revolut pe ING în euro ieri și tocmai azi miau făcut transferul în cont dar nu miau întrat banii în contul de ING transferul lam făcut ieri la ora 8. 30”

Postat in data: 02 mai, 2023

Cat dureaza un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen Bank, in contul meu Revolut?
revolut aplicatie

„Mi s-a făcut un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen BANK, in contul lei de 100€ pe Revolut și încă nu mi-au intrat in cont..am vorbit cu cine mi-a făcut transferul și mi-a zis ca nu contează ca este contul in lei sau euro, am zis sa meargă la banca sa vada ce s-a întâmplat ca mie nu mi-au intrat banii..transferul făcut pe data de 13 Februarie
Tare mult mi-as dori să-mi dați un răspuns!
Seara Frumoasa!”

Postat in data: 22 feb., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut?
revolut aplicatie

„Dacă sa efectuat un transfer din Contul de Revolut în Contul de Revolut ( Germania /România) în Euro cât durează?”

Postat in data: 06 feb., 2023

De ce nu pot sa platesc cu cardul Revolut?
revolut problema

„Buna ziua am o problema cu cardul revolut de ce nu mere miam facut din nou inregistrarea si amu nu vrea sa ma gaseasca inainte mio mars si am putut plati cu el si de saptamana trecuta nu mio mai mars ce por face”

Postat in data: 04 feb., 2023

Cat dureaza un transfer din contul Revolut catre un cont ING?
revolut aplicatie

„Buna ziua ,din contul Revolut catre un cont ING (lei)…cat dureaza daca s a efectuat in prima parte a zilei la 9:57…azi ?”

Postat in data: 30 ian., 2023

Am facut un transfer Revolut – ING in RON, dar inca nu au ajuns banii! Ce pot sa fac?
revolut aplicatie

Ieri la ora 12 am facut un transfer revolut ing in RON. Nici pana acum banii nu au ajuns, am nevoie urgenta astazi de ei.

Cum pot proceda?

Postat in data: 15 dec., 2022

Transferul Revolut sta in procesare de 24 de ore. Unde pot sa fac o reclamatie?

Ma numesc Gligor Daniel, am realizat un transfer pe data de 5 decembrie din Revolut catre BRD ,catre un SRL, de mentionat ca este tot societatea mea, acum cand am vrut sa trimit o parte inapoi imi sta transferul de 24h de in „procesare” ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum. In aceeasi zi am trimis din Revolut catre Transilvania si au intrat in 3 ore +/-. M-am certat cu ei pe chat toata ziua, si civilizat, si ca tiganii, si cu explicatii din contract…numai explicatii penibile. Unde ii pot reclama ?

Postat in data: 06 dec., 2022

Un transfer facut la ora 17, de pe Revolut la BRD, cat dureaza?
revolut aplicatie

Buna ziua..dacă mi-au fost transferați aseară niste bani în jur de ora 17 de pe revolut pe brd..este posibil sa nu se facă transferul în zilele de 30, și 1 ? mulțumesc anticipat

Postat in data: 30 nov., 2022

Cat dureaza un transfer Revolut – Garanti?
revolut aplicatie

Sambata la ora 18:00 mi-a fost facut un transfer prin Revolut intr-un cont Garanti Bank, banii nu se regasesc in cont nici dupa 2 zile lucratoare, adica marti la ora 21:00. Urmeaza doua zile nelucratoare (libere legale).

Mentionez ca transferul a fost facut in lei si ca am confirmarea transferului prin Revolut. Considerati ca ar trebui sa ma interesez asupra transferului sau ar trebui sa astept pana vineri, prima zi lucratoare dupa cele 2 legale si alte 2 in care nu s-a
efectuat viramentul?

Postat in data: 30 nov., 2022

Cat dureaza un transfer din contul Revolut in contul ING?

Buna ziua! Am realizat un transfer din contul de revolut in contul ing, astăzi in jurul orei 10 dar nici acum (ora 12:15) nu au intrat banii. De-obicei când făceam transfer din revolut in bcr banii intrau imediat, maxim un minut.

Postat in data: 17 nov., 2022

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

Buna ziua! Am trimis vineri, in jur de ora 15, o suma de bani din contul Revolut in contul ING și astăzi, luni, la ora 11.40 nu au ajuns încă. Când ar trebui sa ma îngrijorez? Multumesc!

Postat in data: 14 nov., 2022

De ce nu merge cardul Revolut la magazin?
reclamatie revolut

Nu pot face cumparaturi de pe cardu Revolut am bani se vede dar nu pot
face nimic ce se antampla?

Postat in data: 13 oct., 2022