reclamatie banca

Nu pot sa vad daca a intrat alocatia pe cardul Postbank. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Lucrez in Germania si incasez pe un card Postbank alocatia pentru copil. Problema e ca de o saptamana nu mai pot verifica daca au intrat banii pe card, cand vreau sa deschid aplictia imi spune ca nu e corect PIN-ul. Ce pot sa fac?

Postat in data: 04 mart., 2019

Firma de stergere din Biroul de Credit nu a reusit sa ma stearga! Ce pot sa fac?

Ati avut clienti cu istoric negativ raportat de IFN-ul TBI Credit? Eu am mai fost la o alta firma de stergere si nu au reusit sa ma stearga, ca nu vor cei de la tbi (chiar daca creditul este achitat integral)

Postat in data: 27 feb., 2019

Nu ma pot conecta la aplicatia myBRD: introduc parola si-mi apare „eroare de comunicatie”. Ce pot sa fac?

Nu ma pot conecta la aplicatie. Introduc parola, dupa catre imi apare mesajul : Eroare de comunicatie! Reincarcare informatii.

Tin sa precizez ca acest bug persiasta de Marti 19.02.2019. restul aplicatiilor, si restul cardurilor pe care le am pot sa le accesez.

Am sunat la Banca fara nici un rezultat.

Postat in data: 23 feb., 2019

Cine sterge datele din Biroul de Credit?

Buna ziua . Am facut solicitare catre banca. Raspunsul dansilor l-am primit cum ca : a decis stergerea informatiilor negative. Dar eu inca sunt in Biroul de Credite. Am sunat la Biroul de Credite si mi-au spus ca nu ei sterg , ci banca. Am sunat din nou la banca si-mi spun ca ei m-au sters dar vor face o noua solicitare catre Birou. Cine de fapt trebuie sa stearga Biroul prin solicitarea bancii , eu prin intermediul site-lui , desi am facut si asta dar astept de ceva vreme.., Si nimic.

Postat in data: 23 feb., 2019

Nu pot deschide aplicatia mybrd! Ce se intampla?

Nu pot deschide aplicatia mybrd. De cand o folosesc, este prima data cand se intampla. Fac toate platile online, am mare nevoie. Multumesc

Postat in data: 22 feb., 2019

BRD nu doreste sa imi inapoieze banii din alocatia copilului: ce pot sa fac?

BRD nu doreste sa imi inapoieze banii din alocatia copilului pe motiv ca aveam comisioane de plata la contul de salariu, mentionez ca alocatia are un cont separat cu cel de salariu.

Postat in data: 21 feb., 2019

E legal ca executorul (BEJ) sa calculeze penalitati si dobanzi?

E legal ca executorul (BEJ) sa calculeze penalitati si dobanzi care sa depaseasca valoarea lunara poprita din salariu? Acesta mi-a comunicat prin reprezentanti, verbal, cum ca suma de bani virata de angajator, (1/3 din salariu), nu acopera decat dobanda lunara.

Mentionez ca sunt executat silit si se retine lunar suma de 535 lei din octombrie 2017, pentru un credit de nevoi personale de 25386 lei.

Din decizia judecatoreasca a reiesit si costurile BEJ in valoare de 3755.

Se pare ca nu voi incheia niciodata executarea.

In plus, odata cu preluarea
BancPost de catre Banca Transilvania, acesta din urma a retinut din lichidarea pe luna decembrie, pe 15.01.2019, 1/3 din suma virata de angajator, lichidarea fiind deja afectata de retinerea catre BEJ.

Postat in data: 04 feb., 2019

Nu mai fac fata la plata ratei la banca. Ce sa fac?

Sunt in impas, numai fac fata la plata ratei la banca, din aceasta cauza m-am imprumutat si la ifn uri, dar numai pot sa achit. Ce sa fac?

Am un salariu minim, cat se poate opri? Cum se procedeaza?

In curand intru in Biroul de credite si o sa ma cheme la personal la fabrica.

Cat au dreptul sa imi opreasca din salariu?

Va multumesc, astept un raspuns.

Postat in data: 15 ian., 2019

Poprirea se pune pe toata pensia sau se tine cont si de rata la banca?

Mama a primit o poprire pe pensie pentru neplata unei rate la o banca. Ea mai are inca o rata la alta banca in curs. I se va pune poprire 1/3 din toata pensia sau 1/3 din pensia minus rata ce o plateste acum la alta banca?

Postat in data: 11 ian., 2019

Daca un parinte nu plateste datoria la banca, trece la copil?

As vrea sa intreb, daca unul dintre parinti are datorie la banca si nu returneaza banii, atunci trece datoria pe copil? Copilul va trebui sa returneze banii?

Postat in data: 08 ian., 2019

Mai pot sa scot banii de pe card, daca l-am pierdut?

Buna ziua. am si mare eu nevoie daca ma poate ajuta cine va. mi am pierdut portofelul cu toate actele dintre care aveam acolo cardul bancar de la banca Barclays, nu cred ca o sa mil inapoieze cine va, o intrebare:

daca eu am sort codu la card si acont number, pot scoate bani de unde va din Romania?

De fapt am toate datele la card ptc am mobile banking pe telefon.

pot face ceva in privinta asta? multumesc anticipat

Postat in data: 30 dec., 2018

Ce motiv ar trebui invocat pentru a fi stearsa din Biroul de Credit?

Am facut o adresa catre CEC pentru stergerea datelor din biroul de credit, insa am primit raspuns negativ.

Ce motiv ar trebui invocat mai exact pentru a putea fi sters? Multumesc.

Postat in data: 09 dec., 2018

Poate banca sa imi ia tot salariul daca am doua popriri?

Buna, am deja o poprire din salar iar astazi am fost sa imi ridic banii de la bancomat si nu am reusit pt ca am fost instintat ieri ca mai am inca o poprire executorie. Poate banca sa imi ia toti banii si eu sa raman cu nimic?

Postat in data: 08 dec., 2018

Cum renunt la un Cardavantaj, daca nu-l mai vreau?

Vineri in jurul orei 3 am fost sunata de un reprezentat al bancii pentru un CARDAVANTAJ..am dat toate datele peronale cardu mi’a fost aprobat..iar data emiterii cardului este in 20..si as dori sa renunt la card pentru ca nu il mai doresc ! Cum s? procedeaza? Va multumesc
frumos

Postat in data: 18 nov., 2018

Este posibil sa se mai adauge creante sau dobanzi dupa executarea creditului?

Am un credit luat in 2006 la care am platit pana in 2010 dupa care nu am mai avut posibilitatea, dupa care am fost executat silit iar din 2013 pana in luna aprilie 2018 am platit suma din comunicare mai exact 17065 Lei.

Toate bune si frumoase pana pe 26 octombrie 2018, cand m-am trezit cu contul blocat iar interesandu-ma sa aflu ce este o poprire la aceeasi executare silita de inca 9800 Lei reprezentand creante (raspuns dat de cei care se ocupa de dosarul respectiv).

Intrebarea mea: este posibil sa se mai adauge creante sau dobanzi dupa executarea creditului? Cu mutumiri.

Postat in data: 07 nov., 2018

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Postat in data: 31 oct., 2018

Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit, daca s-a prescris creditul?

Cand pot fi stearsa din Biroul de Credit daca in iunie 2018 am decizie judecatoreasca definitiva precum creditul meu este prescris?

Postat in data: 15 oct., 2018

Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit, daca Unicredit m-a raportat fara sa ma anunte?

Am luat 500 de lei de la Unicredit si am platit 2 400 in final, dar am intarziat doua luni si am fost bagata in Biroul de Credit, dar nu m-a anuntat nimeni, mi-au spus la banca atunci cand am vrut sa fac alt credit.

Puteti sa ma ajutati sa fiu stearsa din Biroul de Credit? Va multumesc

Postat in data: 03 oct., 2018

Daca se ajunge la executare silita, imi voi pierde una din proprietati sau imi vor pune poprire pe salariu?

Am un credit de nevoi personale de la Raiffaisen , mi-am pierdut locul de munca si nu am putut plati aproximativ 6 luni , am acumulat aproximativ 8000 lei restante , creditul total este de 55.000 lei , de luna aceasta m-am angajat si pot plati rata la zi si din urma cate ceva . Am 2 proprietati pe numele meu una in valoare de 10.000e si una in valoare de 40.000 e , daca se ajunge la executare silita imi voi pierde una din proprietati sau imi vor pune proprire pe salariu?

Postat in data: 01 oct., 2018