Cum instalez pe telefon aplicatia YOU BRD?

Vreau sa-mi instalez pe telefon aplicatia YOU BRD, sa vad banii din cont. Cum fac?

Iata ghidul de instalare si activare a aplicatiei YOU BRD, conform datelor publicate de banca:

INREGISTRARE IN APLICATIA YOU

1 DESCARCA YOU BRD

Intra in Google Play sau in App Store, cauta aplicatia You BRD si descarc-o in telefon.

Aplicatia poate fi accesata doar de catre clientii BRD care detin telefoane ale caror versiuni minime ale sistemelor de operare sunt: Android 5.1 Lollipop sau iOS 11.

2 ATINGE BUTONUL ACTIVEAZA ACUM

Deschide aplicatia si atinge butonul “Activeaza acum” si parcurge pasii urmatori.

3 VERIFICARE IDENTITATE

activare aplicatie you brd
activare aplicatie you brd

Din motive de securitate, este necesar sa treci printr-un scurt proces de verificare a identitatii.

Acest proces se va deschide automat intr-o pagina noua din browser-ul tau de pe telefonul mobil.

Tot ce trebuie sa faci este sa urmezi pasii de mai jos. Dureaza doar 5 minute.

1. Introduci si validezi adresa ta de e-mail
2. Scanezi cartea de identitate si iti faci un selfie

3. La final continui in aplicatia YOU

De asemenea, poti sa iti actualizezi datele personale daca este necesar, sau iti poti creea un cont BRD in caz ca nu ai unul.

4 REINTRA IN APLICATIE

5 DATE PERSONALE

Introdu datele personale specificate in pagina numita “Date personale”. Si apasa Continua.

6 DATELE DE PECARDUL BRD

Introdu ultimele 4 cifre de la orice card BRD activ.

7 INTRODU CODUL DIN SMS

Trebuie introdus codul format din 6 cifre venit prin SMS. Daca nu se primeste SMS-ul, apasa pe “Nu am primit SMS-ul”.

8 SETEAZA CODUL PIN

Introdu codul PIN pe care il vei folosi pentru a te autentifica in aplicatia You. Reintrodu pentru confirmare, codul PIN setat in pasul anterior.

cod pin you brd
cod pin you brd

9 TERMENI SI CONDITII

Apasa “Sunt de acord cu termenii si conditiile” si bifa “Am fost informat” pentru a putea finaliza procesul de inregistrare in aplicatia You. Fara acest acord nu se poate folosi aplicatia.

Codul PIN trebuie sa fie format din 6 cifre. Nu are voie sa se repete aceeasi cifra de mai mult de 2 ori consecutiv.

10. CONFIGURAM APLICATIA YOU

Configurarea aplicatiei poate sa dureze pana la 3 minute. In timpul acesta aducem toate informatiile utilizatorului si ii pregatim experienta in You.

Dupa finalizarea configurarii, utilizatorul trebuie sa apese “Vezi conturile” si va fi afisata pagina principala a aplicatiei.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu aplicatia YOU BRD.

Bancherul.ro

7 raspunsuri la “Cum instalez pe telefon aplicatia YOU BRD?

1. Cris

Buna ziua nu am înțeles cum sa fac poza la actul de identitate și după sa fac eu o poza tot în acest timp. Nu îmi da bine poza la act, nici nu se vede clar. 🥴

2. Serbanica Marius

Cea mai proasta aplicatie , pică cand iti e lumea mai dragă, toata lumea se plange de ea si nimeni nu face nimic.

3. Irinel

Buna seara .sunt client BRD cont in euro, am avut aplicația pe telefon You BRD am schimbat telefonul și vreau să actives pe acest telefon nou aplicația dar în pasul ultimile 4 cifre card bancar pe care nu îl dețin cum pot trece de acest pas .va mulțumesc

Nu puteti trece de acest pas, pentru instalarea aplicatiei YOU BRD.

Singura solutie pentru activarea aplicatiei pe noul telefon este sa mergeti la o unitate BRD.

6 − = 4