Cum intru in aplicatia YOU BRD de pe laptop?

„Cum intru in contul BRD de pe laptop?”

Accesul in contul dumneavoastra la BRD de pe laptop se face de pe site-ul BRD, sectiunea online banking.

Mai intai, insa, trebuie va descarcati pe telefon aplicatia YOU, cu care se genereaza codul de acces in aplicatia web de internet banking YOU BRD.

Iata ghidul de utilizare a aplicatiei web (de pe laptop sau calculator) YOU BRD, prezentat de banca:

1 LOGHEAZA-TE IN APLICATIA WEB

Autentificarea cu codul de utilizator

Completeaza codul de utilizator sau alias-ul in campul “Codul de utilizator” si apasa butonul “Continua”. In cazul in care nu iti mai amintesti codul de utilizator, il vei regasi in Mobile Token (detalii in pasul 3).

2 DESCHIDE APLICATIA MOBILA YOU BRD SI ACCESEAZA MOBILE TOKEN

Autentificare in Mobile Token

Logarea in Mobile Token se face la fel ca logarea in aplicatia principala You. Vei folosi logarea cu biometrie sau codul PIN, in functie de alegerile tale.

3 VIZUALIZEAZA CODUL DE UTILIZATOR SI CODUL GENERAT

In acest ecran este afisat codul de utilizator de care ai nevoie in primul pas, in cazul in care l-ai uitat. Imediat dupa codul de utilizator este afisat automat codul OTP de care ai nevoie in cel de-al doilea pas pentru logarea in aplicatia WEB. Codul OTP are valabilitate 30 de secunde si dupa expirarea acestui timp este generat automat alt cod OTP.

cod utilizator aplicatie brd
cod utilizator aplicatie brd

4 PASUL FINAL DE LOGARE

Completeaza Codul OTP generat in pasul 3 in campul “Cod autentificare” si apasa butonul “Autentificare”. Nu uita, un nou cod OTP este generat la fiecare 30 de secunde.

5 ECRANUL PRINCIPAL

Dupa ce finalizezi procesul de autentificare esti directionat automat in ecranul principal, unde sunt afisate conturile si produsele active la BRD.

Contul online din aplicatia YOU BRD web

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu aplicatia YOU BRD.

Bancherul.ro

6 raspunsuri la “Cum intru in aplicatia YOU BRD de pe laptop?

1. Eu

Nici o aplicatie YOU BRD nu se poate descarca pe telefonul meu mobil, si nici o aplicatie YOU BRD nu se poate descarca pe laptopul fix
    ptr a genera acest faimos cod de acces.
    Oare de ce complicati atat de mult posibilitatea de a accesa contul brd bancar?
    V.ati pus in situatia oamenilor in varsta – clienti BRD, care nu pot sa acceseze propriului cont bancar, datorita multiplelor reguli impuse de BRD?
    Cum obtine pensionarul de 75 ani *codul de utilizator* și aplicatia Mobile Token dacă el nu are un telefon mobil ?
    Mergeti cu bietul om la banca kilometri ca functionarul sa ii dea un cod?
    De ce blocati accesul la contul My BRD, cu pașii de logare pe care nici banca nu ii poate parcurge, complicand accesul?

2. MICLESC ERNEST

Buna ziua din nou.
    Sunt client BRD si am cod utilizator.
    Am incercat sa introduc codul in pagina web YOU BRD si spune ca este incorect.
    Imi trebuie un alt cod utilizator?
    Daca da, cum se obtine si cum se face legatura cu contul din banca?
    Multumesc,

3. MICLESC ERNEST

Buna ziua.
    Sunt client BRD.
    Am o intrebare: de ce codul OTP nu poate fi generat si de o aplicatrie instalata pe calculatorul fix (desktop) sau laptop (Windows)?
    Ce se intampla daca pierd telefonul sau imi este furat?
    Oricine care stie sau nimereste codul de utilizator va putea sa genereze OTP.
    Multumesc,

4. Bogdan Hagiescu Miriste

Cum intru in aplicatia YOU BRD de pe laptop daca nu am si nu doresc sa am smartphone ? Inca mai am acces la MyBRD net.

1 + = 10