Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?

george-aplicatie-amprenta-logare

Buna seara ,astăzi am încercat sa îmi fac plata cu telefonul din aplicația george și mi-au cerut parola de la etoken si atunci mi-am dat seama că am uitat-o. cum as putea să o recuperez ?

Daca ati uitat parola aplicatiei eToken BCR, trebuie sa luati legatura cu banca, la numarul  *2227 sau 004-021.407.42.00 (daca sunati din strainatate), pentru deblocarea aplicatiei, prin IVR Self Service.

Puteti seta o noua parola pentru accesul in aplicatia eToken, prin telefon, la contact center-ul: BCR *2227 sau 004-021.407.42.00 (daca sunati din strainatate).

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei.

9 raspunsuri la “Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?

1. Alex

Daca ai uitat parola eToken, trebuie sa reactivezi aplicatia. Deschizi eToken, intri la setari, apesi pe „Reactivare” si urmezi instructiunile: introduci numele de utilizator, seria si numarul cartii de identitate (sau numarul pasaportului), codul de activare primit prin SMS si apoi setezi o parola. Pentru a finaliza activarea, urmezi instructiunile din emailul pe care il vei primi de la BCR
    Raspunsurile acestui domn Vasile Coman sunt vagi si nefolositoare, mai tarziu o sa spuna: „De la bancomat scoti bani”…

2. Dorina

Buna seara..cum pot sa mi recuperez parola eToken..a m sunat la *2227..zice sa actualizez aplicatiile…eToken si George..m-am uitat sunt actualizate ..in acest caz ce pot sa fac..? Multumesc ..

6 × = 36