Pot sa fac cererea de inchidere a cardului de credit Credit Europe Bank prin e-mail?

card avantaj inchidere

„Bună ziua.
Am un card de cumpărături la europe credit bank pe care nu îl mai folosesc de câțiva ani și pe care as vrea sa îl închid(toate datoriile platite). Am sunat la ei și mi-au cerut sa fac o cerere de închidere cont + cerere scrisa de mana cum ca o sa distrug cardul pe care sa le trimit prin posta romana sau prin fan curier la sediul lor.

Eu sunt din Iași și nu mai au sucursala aici. Este normal sa ma pună sa trimit documentele prin curier și sa nu accepte sa le trimit pe email? Mulțumesc, o zi buna”

Nu este normal sa fiti pus de Credit Europe Bank sa trimiteti cererea de inchidere a cardului de cumparaturi prin curier sau posta, acest lucru putandu-se face si prin e-mail.

Sfatul meu este sa trimiteti un e-mail cu cererea de inchidere a cardului la adresa de e-mail oficiala a bancii, publicata pe site-ul Crediteurope.ro, respectiv: office@crediteurope.ro.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul la cererea trimisa Credit Europe Bank prin e-mail, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

4 − = 1