binance bitcoin criptomonede

Buna ziua, incerc sa trimit o suma de 4000 usd din Raiffeisen in Binance, si pe applicatia din raiffeisen primesc o erroare, am sunat la cal center si nu au nici o idee despre ce e vb, iar pe e-mail e dezastru, le-am scris dupa care mi-au raspuns ca ne pare rau ca nu va putem ajuta doamna moldovan. nu am idee cine e doamna respectiva.
ma rog eroarea care imi apare in aplicatie spune plata a fost rejectata deoarece tranzactia nu indeplineste conditiile de eligibibilitate care tin de administrarea riscului. stiti ceva de asa ceva?
Multumesc anticipat

Motivul pentru care va apare eroarea la plata catre platforma de criptomonede Binance este, cel mai probabil, masurile de siguranta implementate de Raiffeisen pentru protectia clientilor care fac investitii riscante, precum criptomonedele.

Probabil ca banca a avut in vedere si faptul ca este o suma mare care urmeaza sa fie transferata catre platforma Binance, de aceea este vorba de procedurile de administrare a riscului.

Sfatul meu este sa nu cumparati criptomonede, precum bitcoin, pentru ca exista un risc foarte mare sa pierdeti bani, mai devreme sau mai tarziu, dupa ce castigati sau chiar inainte.

Si alte banci au adoptat masuri de preventie in cazul platilor catre diverse platforme de criptomonede.

Cu toate acestea, banca nu ar trebuie sa restrictioneze platile catre platforme de criptomonede considerate sigure. In acest caz, probabil ca este o problema de securitate cu platforma Binance.

De aceea, sfatul meu este sa trimiteti la Raffeisen o reclamatie in care sa intrebati de ce ati primit eroarea la plata catre Binance.

Puteti face reclamatia catre Raiffeisen prin e-mail, la adresa: centrala@raiffeisen.ro, sau completati formularul de pe site-ul bancii, la acest link: reclamatii Persoane Fizice.

Vedeti procedura Raiffeisen de solutionare a reclamatiilor in acest articol.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul la reclamatie primit de la Raiffeisen.

Bancherul.ro

2 raspunsuri la “De ce nu pot sa fac o plata din aplicatia bancara catre platforma de criptomonede Binance?

1. cri

Multumesc pentru raspuns, am trimis deja reclmatie, dupa un timp au raspuns si m-au incurcat cu o doamna, le-am raspuns iar si si-au cerut scuze pentru incurcatura si atat. observ la ei pe site ca timpul de raspuns este de 15 pana la 35 de zile.

Referitor la criptomonede nu este treaba nici unei banci ce face clientul cu banii lui atata timp cat ii trimite cu mijloacele corecte de trimis, dar bancile din europa si mai ales romania, se folosesc de aceasta scuza nefondata ca sa iti blocheze banii si sa ii tii la ei in banca si nu este din grija pentru client.

− 3 = 5