Etichete: frauda bitcoin

Am o investitie in cripto pe platforma Ip-t.trade si Binance, dar nu mai pot retrage banii. Cum pot sa-i recuperez?
platforma ip trade teapa bitcoin

„Am o investiție de 250 EUR pe platforma Ip-t.trade și 14700 RON investi in cripto pe Binance, m-au ajutat ei cu totul și mi-au dat castig pe platformă 22000de EUR dar nu poate să mi vireze în cont deoarece trebuie să mai plătesc un cod de 10 %din valoare. Le-am spus că nu platesc iar acum nu mai răspunde nimeni la telefon. Legal ce aș putea face să îmi recu bani? Am vreo șansă să îi recuperez?”

Postat in data: 31 mart., 2023

Cum pot obtine banii depusi la Clair Capital?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua! Am depus 1740 de euro la Clair Capitalsi nu am obtinut nimic din castig si nici nu putem scoate banii nostrii depusi. Va rog frumos sa ne dati un raspuns cum putem obtine banii nostrii inapoi.”

Postat in data: 07 mart., 2023

Am investit in cripto pe platforma Lion Trust 4800 eur si nu-i mai pot recupera. Ce e de facut?
lion trust platforma

„Buna ziua.Am investit in cripto pe platforma lion trust 4800 eur dupa tranzactii
au rezultat circa 16000$.Mi sa cerut impozit 20% care l am platit 3250eur.In blochcain s au blocat si am platit 1650.Acum mai cer alti 2650.Ce este de facut cu acesti excroci ?”

Postat in data: 05 mart., 2023

Sunt reale cazurile despre castigurile din investitiile in Bitcoin, prin Moonpay?
cumparare bitcoin moonpay

Postat in data: 26 feb., 2023

Ce stiti despre „Clair Capital”, sunt pusi pe fraude sau e firma corecta?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua, va rog sa imi dati ceva informatii daca cunoasteti, …ce stiti despre „Clair Capital” sunt pusi pe fraude sau e cat de cat corecta firma ?”

Postat in data: 14 feb., 2023

Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii Clair Capital – merricksinvest.cc?
clair capital merricksinvest teapa

„Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii clair capital?”

Postat in data: 11 feb., 2023

Am fost inselata prin manipulare si phishing, am trimis bani unei persoane si catre Binance. Cum pot sa-i recuperez?
binance cripto

Bună ziua, va scriu pentru ca am fost înșelată prin manipulare și prin phishing..A sustras toți banii din banca și i -a trimis unei persoane Melinda Făgăraș și către Binance.

As putea sa mai recuperez banii pierduți?? menționez ca am toate dovezile de plată din  extrasul de cont  …

Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac sa îmi recuperez banii

Postat in data: 31 ian., 2023

Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest. Pot sa-mi recuperez banii?

Cred ca am fost pacalita de o companie din UK care se ocupa cu cryptomonede Certainvest ,am virat o suma de 250€ , apoi suma a crescut la 1000€, am mai virat din contul meu 2000 €, bani care spun ei ca i-au blocat in blockhain si daca nu platesc taxele in
valoare de 2000€ in 24 ore nu imi vor mai vira banii si se vor pierde.

Au trimis un mail in care imi spun ca daca nu virez taxele vor creste penalitati de 4600 €. Intrebarea mea este imi mai potrecupera banii si ce se intampla daca nu platesc?

Va multumesc pentru eventualul raspuns

Postat in data: 13 aug., 2022

Am luat teapa cu o investitie in bitcoini BTC la Uppertrade. Pot sa recuperez banii de la Blockchain?
blockchain teapa

Am investit peste 1700 de dolari la Uppertrade din uk, care a fost inchis din nu stiu ce probleme. Dupa multe plati aiurea, cerute de brokerul cu care lucram, am refuzat sa mai fac vreo plata catre ei si miau blocat contul.

Contul meu a ajuns la Blockchain.com. Ei miau cerut lichiditati 10 % din valoarea fondului meu, dar nu sunt dispus sa fac
aceasta plata pina nu primesc niste raspunsuri, sa imi dati niste indrumari ce si cum sa fac.
multumesc, astept raspuns.

Postat in data: 18 mart., 2022