Ce fac daca nu am primit raspuns la cererea pentru amanarea ratei?

bcr-amanare-rata-raspuns

Am un credit imobiliar la BCR.. Creditul este în euro și a-și dori amânarea ratei pe cel puțin trei luni, am completat formularul de pe link-ul pe care la ți postat, dar nu am primit nici o confirmare… Din comentariul dumneavoastră am înțeles că mă puteți ajuta, indruma dacă e ok cererea ce am trimis-o s-au dacă există altă posibilitate de a rezolva această problemă.. Mulțumesc și vă doresc o zi bună!

Dupa completarea formularului de amanare a ratei, pe site-ul BCR, la acest link ar fi trebuit sa va apara mesajul: „Îți mulțumim! Solicitarea ta a ajuns la noi și o vom procesa în cel mai scurt timp posibil.” (vezi foto)

Daca nu ati vazut mesajul, va sfatuiesc sa mai completati o data formularul si sa-mi spuneti daca ati primit confirmarea. Trebuie sa asteptati apoi raspunsul de la BCR, prin e-mail sau telefon.

BCR mi-a spus ca va lua in considerare cererile de amanare a ratelor din ziua in care au fost trimise, chiar daca inca nu ati primit confirmarea de amanare a ratei.

Daca data scadenta a ratelor este depasita si inca nu ati primit raspuns de la BCR pentru confirmarea amanarii ratelor, banca spune ca nu va face raportari la Biroul de Credit.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu amanarea ratelor.

7 × = 7