Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postepay Evolution?

card-postepay-evolution

Am posta pay revolution, pot să-l folosesc și în rominia? la ce bănci, pentru ca codu pin e din 5 cifre.

De pe cardul Postepay emis de Poste Italiane se pot scoate bani in Romania sau in alte tari, intrucat este un card Mastercard, care se poate folosi la orice bancomat din lume.

Puteti folosi cardul la orice banca, chiar daca codul PIN e din 5 cifre.

Daca aveti probleme cu cardul, va recomand sa luati legatura cu Poste Italiane, pe acest site: https://www.poste.it/chiamaci.html

Va rog sa reveniti la mine daca intampinati probleme cu cardul.

6 raspunsuri la “Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postepay Evolution?

1. Daniela

Bună seara! Va rog să-mi spuneți cum trasfer bani din postepay online într-un cont deschis în România și ce comision este la retragere. Și dacă știți o bancă care are comision mic euro. Mulțumesc!

Transferul se poate face din aplicatia Postepay, completand numarul contului de la banca din Romania.

Comisionul de retragere a banilor este acelasi la toate bancomatele, fiind stabilit de Postepay, nu de banca de la care scoateti banii.

2. Andries Violeta

Violeta.andries1959@gmail.com
    Mi s-a blocat cardul posta pay evoluzione ,in banca BRD Romania si nu vrea sa mi-l restituie, defectiunea a fost de la ei. Cum trebuie sa procedez.va multumesc ,astept un raspuns ca simt, ca inebunesc.Meentionez ca cardul este facut in la posta italiana, am incercat sa eau legatura cu posta sa vad daca ei mi l-au blocat, s-au din cauza defectiunii bancomatului.

7 − 3 =