Se poate activa online aplicatia YOU BRD?

activare aplicatia you brd

Ar fi frumos să fim anunțați de faptul ca momentan nu se poate utiliza activarea aplicației online.

Și tot la fel de frumos ar fi sa se facă ceva în privința asta pentru ca eu în oraș nu am sediu BRD și trebuie sa conduc 40 min doar pentru a-mi activa aplicația.

Intr-adevar, in ghidul de instalare si activare a aplicatiei YOU BRD, publicat pe site-ul BRD.ro, se arata ca aplicatia se poate instala online pe telefon, fara sa fie nevoie de deplasarea la banca.

Insa in sectiunea intrebari frecvente de pe site-ul BRD.ro se spune ca pentru activarea aplicatiei e nevoie sa mergeti intr-o agentie a bancii:

Cum îmi instalez YOU?

Aplicația YOU BRD poate fi accesată doar de către clienții BRD care dețin telefoane ale căror versiuni minime ale sistemelor de operare sunt: Android 5.1 Lollipop sau iOS11. Primul pas pe care trebuie să îl faci este să intri în App Store sau Google Play, cauți YOU BRD, o descarci. Pentru activarea aplicației, vino în orice agenție BRD și noi te vom ajuta să activezi simplu și ușor YOU BRD.

Daca vrei să știi fiecare particularitate YOU, ți-am pus la dispoziție ghiduri de utilizare, pe care le găsești aici.”

BRD

De asemenea, in luna ianuarie 2022, pe site-ul BRD era un anunt potrivit caruia activarea la distanta a aplicatiei YOU era suspendata temporar.

Asadar, pentru activarea aplicatiei YOU BRD, trebuie sa mergeti intr-o unitate a bancii.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti in continuare probleme cu aplicatia YOU BRD.

9 − = 1