Etichete: credit Provident

Ce se poate intampla daca nu am platit un imprumut facut in alta tara?

„Ce se poate intampla daca am un imprumut la provident in republica ceha,si nu
lam achitat?”

Postat in data: 13 apr., 2024

Cum se face amanarea ratelor la Provident?
reclamatie provident

„Mă puteți ajuta cu o amânare a ratelor la provident ?”

Postat in data: 09 ian., 2024

Provident nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?

„Bună ziua,am văzut ca vă ocupați de cazurile de raportare în biroul de credit. Am sunat astăzi la provident pentru a cere să mi se șteargă istoricul negativ iar aceștia mi-au spus ca este imposibil. Mi s-a spus doar ca ei nu mai pot face asta,fără niciun motiv bine întemeiat,pe un ton arogant .

Am fost raportat în 26/08/2019 cu categoria 6 din motivul ca am fost plecat din țară cum sunt și acum în continuare și am uitat efectiv de acel credit . Iar când m-am întors în țară din cauza pandemiei m-am străduit să fac plăți dar cu greutate. Creditul a fost închis în luna ianuarie 2022.

Aveți cum să mă ajutați?
Multumesc!”

Postat in data: 07 dec., 2023

Cum pot obtine o adeverinta de la Veraltis ca am achitat datoria la Provident?
veraltis telefon contact email

Bună ziua! Am și eu o problema. Am sunat de câteva ori la numerele de pe site.ul veraltis și îmi spun același lucru, ori îmi dau alt nr tot de la aceeași firma, apoi îmi spun sa aștept sa ma contacteze cineva de la juridic, dar nu ma suna nimeni niciodată. Eu am nevoie de o adeverinta/document prin care sa demonstrez ca sunt achitat la provident. Mi s.a pus poprire pe salariu pentru ca nu plătisem la timp, am achitat tot, dar nu mai am chitanțele sau facturile, pentru ca au fost acum 3 ani și nu le mai găsesc. Ce pot face sa primesc aceasta adeverință? Îmi trebuie cât mai repede. Va mulțumesc!

Postat in data: 01 feb., 2023

Cineva a facut un imprumut la Provident pe numele meu. Ce este de facut?
provident-reclamatie-CSALB

Postat in data: 01 dec., 2022

Ce pot sa fac daca am un credit la Provident si nu-l mai pot plati?
credit provident

Dacă eu și soțul meu avem credit la provident și nu le mai putem plăti, cui ar da aceasta instituție spre recuperare creditul?

Postat in data: 06 sept., 2022

Ce fac daca nu mai pot plati creditele la Cetelem si Provident?

Buna seara! Am si eu un credit la Cetelem facut la Dedeman pt a achizitiona diverse materiale pt casa, in valoare de 5000 lei, este facut acum 5 ani cam asa si eu nu mai sunt angajată deoarece a trebuit sa stau acasa cu copilul, nu am putut sa mai platesc trecem ca si familie printr o perioada grea, foarte grea, belelele se tin lanț pt ca recent ne a murit si un copil☹️ ce se intampla daca nu am mai platit si nu mai pot plati eu nefiind angajata…mai am si la Provident un credit pe care la fel nu l pot plati☹️ va multumesc

Postat in data: 21 ian., 2022

Am primit o notificare de executare pentru un credit Provident mai vechi. Ce pot sa fac?
provident-reclamatie-CSALB

Bună ziua!
Am un credit la Provident, restant din 2012, în data de 29.10.2021 am primit o notificare de la un cabinet de executori judecătorești, ca dacă nu achit pana la sfârșitul lunii suma de 2.800 roni ma executa.
Ca as putea sa fac?
Multumesc,cu stima.

Postat in data: 30 oct., 2021

E teapa daca am dat bani cuiva sa ma stearga din Biroul de credit?

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca am luat teapa pentru ca am dat 500 de lei unei persoane care mi-a spus ca ma sterge din Biroul de Credit, unde am fost bagata de Provident. Au trecut doua luni, dar n-am mai primit niciun raspuns.

Eu am facut un imprumut la Provident in urma cu mai multi ani, plateam ratele la un agent, dar la un moment dat acesta n-a mai venit sa-i dau banii. De atunci, n-am primit nimic de la Provident, vreo instiintare unde sa platesc restul banilor, abia acum am primit o hartie de la firma de recuperare creante Intrum ca sunt datoare o suma mult mai mare decat am scos eu de la Provident. Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac.

Postat in data: 03 dec., 2019